Angiologia Wrocław

Angiologia Wrocław

ANGIOLOGIA – jest to nauka badająca układ naczyniowy i limfatyczny oraz zajmująca się ich leczeniem. W jej zakresie mieści się powstawanie, diagnoza, rehabilitacja i zapobieganie chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych. W Polsce na choroby naczyń krwionośnych, w zależności od przedziału wiekowego, choruje od 20% (w przypadku osób młodych) do aż 80% (w przypadku osób w wieku już około emerytalnym). Przewlekła niewydolność żylna dotyka coraz większej liczby osób w różnych miejscowościach – Wrocław nie jest tu wyjątkiem. Dzieje się tak, ponieważ przyczyny jej powstawania można zaliczyć do uwarunkowań cywilizacyjnych. Nadwaga bądź otyłość, brak ruchu, siedząca lub stojąca praca, złe nawyki żywieniowe, a także czynniki genetyczne sprawiają, że układ żylno-limfatyczny staje się bardziej podatny na różnorodne schorzenia, takie jak na przykład żylaki kończyn dolnych.

Dobry angiolog Wrocław i okolice

Bardzo często pierwsze symptomy problemów naczyniowych są subtelne i nieoczywiste, a przez to też bagatelizowane. Najczęściej zaczynają się one od nocnych skurczów łydek lub stóp, często pod wieczór pojawia się uczucie ciężkości nóg, a na skórze zaczynają być widoczne tzw. pajączki, czyli teleangiektazja (siateczki bordowo-fioletowych popękanych naczynek krwionośnych), a później żylaki. Początkowe objawy chorobowe szybko mogą przeistoczyć się w bolesne obrzęki, które niezwalczane, mogą prowadzić do nasilającego się bólu, rozwoju żylaków, stanów zapalnych czy też krwotoku z żylaków. Leczenie żylaków kończyn dolnych powinno być wprowadzone jak najszybciej i z zastosowaniem metod dostosowanych do zaawansowania zmian oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W tym celu warto udać się do angiologa.

Czym zajmuje się angiolog?

W przypadku angiologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja, żeby wdrożyć leczenie żylaków. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby. Zwykle pierwszymi specjalizacjami, które przychodzą na myśl w kontekście chorób naczyniowych, są flebologia oraz chirurgia naczyniowa. Nie można zapominać, że kluczową rolę w tej materii odgrywa także lekarz angiolog Wrocław, Kraków czy Warszawa, to tylko niektóre z miast, na terenie których można skorzystać z konsultacji u tego specjalisty. Angiolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu naczyniowego oraz limfatycznego, czyli prowadzi m.in. leczenie żylaków.

W ramach poradni angiologii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalisty, leczenie zachowawcze oraz badania diagnostyczne USG Doppler żył i tętnic. Jeśli na nogach już pojawiły się żylaki leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. To pozwoli uniknąć poważnych konsekwencji, jakie mogą wiązać się z zaniedbaniem tej choroby. Nieleczone problemy z układem żylnym oraz nieprawidłowym krążeniem krwi, przyczyniają się do powstawania zakrzepic, jak również owrzodzeń oraz zespołu pozakrzepowego. Wszystkie te stany są niebezpieczne dla zdrowia i życia – mogą prowadzić do konieczności amputacji kończyny, na której są żylaki.

Dlaczego warto zgłosić się do angiologa?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do angiologa są skurcze i pieczenie nóg oraz ich opuchnięcie, uczucie tzw. ciężkich nóg. Ponadto wymienić można pajączki, żylaki, częste mrowienie i brak czucia w kończynach. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń problemów z układem naczyniowym, konsultacji powinien udzielić lekarz angiolog Wrocław zaprasza do MediArt – centrum medycznego, w którym można zasięgnąć porady tego specjalisty. Wizyty prywatne nie wymagają skierowania od lekarza rodzinnego czy innego specjalisty. Jeśli już nawet cierpisz na żylaki leczenie pozwoli zatrzymać dalszy rozwój choroby.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolega Ci:

  • zapalenie naczyń,
  • przewlekła niewydolność żylna,
  • ostre niedokrwienie kończyn,
  • obrzęki limfatyczne,
  • miażdżyca,
  • stopa cukrzycowa,
  • zespoły uciskowe,
  • zespół Raynauda,

to umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska oraz badanie obrazowe USG. Możesz zapobiec temu, żeby pojawiły się żylaki leczenie jest też niezbędne w przypadku już istniejących zmian chorobowych.

Skuteczne leczenie żylaków Wrocław

Obecnie istnieje szereg efektywnych metod walki ze schorzeniami, takimi jak żylaki Leczenie tej choroby jest możliwe w każdej jej fazie. Oczywiście, im wcześniej, tym lepsze efekty się osiąga, dlatego tak ważne, by zawczasu wykryć żylaki i inne problemy naczyniowe. Wrocław to jedno z miast, w których pracują sprawdzeni specjaliści, służący pomocą w problemach z układem naczyniowo-limfatycznym.
Jeśli lekarzem, którego poszukujesz, jest angiolog Wrocław zaprasza do centrum medycznego MedicArt, w którym można skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów!

Poradnia angiologiczna Wrocław

Klinika angiologii we Wrocławiu to miejsce, gdzie zapewniamy fachową i specjalistyczną pomoc. Diagnozujemy oraz leczymy choroby żył, tętnic oraz naczyń limfatycznych. Nasi pacjenci mogą liczyć również na odpowiednią praktykę profilaktyczną.

Poradnia angiologiczna Medic Art we Wrocławiu oferuje profesjonalną opiekę medyczną osobom z różnego rodzaju chorobami, między innymi z niewydolnością żylną, zapaleniem naczyń, obrzękami limfatycznymi czy miażdżycą. Diagnozujemy, zapewniamy rehabilitację, a także zapobiegamy wyżej wymienionym chorobom.

 

Rejestracja telefoniczna – Angiolog Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Angiolog Wrocław


Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy