Angiologia Wrocław

Angiologia Wrocław

ANGIOLOGIA – jest to nauka badająca układ naczyniowy i limfatyczny oraz zajmująca się ich leczeniem. W jej zakresie mieści się powstawanie, diagnoza, rehabilitacja i zapobieganie chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych. W Polsce na choroby naczyń krwionośnych, w zależności od przedziału wiekowego, choruje od 20% (w przypadku osób młodych) do aż 80% (w przypadku osób w wieku już około emerytalnym). Przewlekła niewydolność żylna dotyka coraz większej liczby osób w różnych miejscowościach – Wrocław nie jest tu wyjątkiem. Dzieje się tak, ponieważ przyczyny jej powstawania można zaliczyć do uwarunkowań cywilizacyjnych. Nadwaga bądź otyłość, brak ruchu, siedząca lub stojąca praca, złe nawyki żywieniowe, a także czynniki genetyczne sprawiają, że układ żylno-limfatyczny staje się bardziej podatny na różnorodne schorzenia, takie jak na przykład żylaki kończyn dolnych.

Dobry angiolog Wrocław i okolice

Bardzo często pierwsze symptomy problemów naczyniowych są subtelne i nieoczywiste, a przez to też bagatelizowane. Najczęściej zaczynają się one od nocnych skurczów łydek lub stóp, często pod wieczór pojawia się uczucie ciężkości nóg, a na skórze zaczynają być widoczne tzw. pajączki, czyli teleangiektazja (siateczki bordowo-fioletowych popękanych naczynek krwionośnych), a później żylaki. Początkowe objawy chorobowe szybko mogą przeistoczyć się w bolesne obrzęki, które niezwalczane, mogą prowadzić do nasilającego się bólu, rozwoju żylaków, stanów zapalnych czy też krwotoku z żylaków. Leczenie żylaków kończyn dolnych powinno być wprowadzone jak najszybciej i z zastosowaniem metod dostosowanych do zaawansowania zmian oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W tym celu warto udać się do angiologa.

Czym zajmuje się angiolog?

W przypadku angiologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja, żeby wdrożyć leczenie żylaków. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby. Zwykle pierwszymi specjalizacjami, które przychodzą na myśl w kontekście chorób naczyniowych, są flebologia oraz chirurgia naczyniowa. Nie można zapominać, że kluczową rolę w tej materii odgrywa także lekarz angiolog Wrocław, Kraków czy Warszawa, to tylko niektóre z miast, na terenie których można skorzystać z konsultacji u tego specjalisty. Angiolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu naczyniowego oraz limfatycznego, czyli prowadzi m.in. leczenie żylaków.

W ramach poradni angiologii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalisty, leczenie zachowawcze oraz badania diagnostyczne USG Doppler żył i tętnic. Jeśli na nogach już pojawiły się żylaki leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. To pozwoli uniknąć poważnych konsekwencji, jakie mogą wiązać się z zaniedbaniem tej choroby. Nieleczone problemy z układem żylnym oraz nieprawidłowym krążeniem krwi, przyczyniają się do powstawania zakrzepic, jak również owrzodzeń oraz zespołu pozakrzepowego. Wszystkie te stany są niebezpieczne dla zdrowia i życia – mogą prowadzić do konieczności amputacji kończyny, na której są żylaki.

Dlaczego warto zgłosić się do angiologa?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do angiologa są skurcze i pieczenie nóg oraz ich opuchnięcie, uczucie tzw. ciężkich nóg. Ponadto wymienić można pajączki, żylaki, częste mrowienie i brak czucia w kończynach. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń problemów z układem naczyniowym, konsultacji powinien udzielić lekarz angiolog Wrocław zaprasza do MediArt – centrum medycznego, w którym można zasięgnąć porady tego specjalisty. Wizyty prywatne nie wymagają skierowania od lekarza rodzinnego czy innego specjalisty. Jeśli już nawet cierpisz na żylaki leczenie pozwoli zatrzymać dalszy rozwój choroby.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolega Ci:

  • zapalenie naczyń,
  • przewlekła niewydolność żylna,
  • ostre niedokrwienie kończyn,
  • obrzęki limfatyczne,
  • miażdżyca,
  • stopa cukrzycowa,
  • zespoły uciskowe,
  • zespół Raynauda,

to umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska oraz badanie obrazowe USG. Możesz zapobiec temu, żeby pojawiły się żylaki leczenie jest też niezbędne w przypadku już istniejących zmian chorobowych.

Skuteczne leczenie żylaków Wrocław

Obecnie istnieje szereg efektywnych metod walki ze schorzeniami, takimi jak żylaki Leczenie tej choroby jest możliwe w każdej jej fazie. Oczywiście, im wcześniej, tym lepsze efekty się osiąga, dlatego tak ważne, by zawczasu wykryć żylaki i inne problemy naczyniowe. Wrocław to jedno z miast, w których pracują sprawdzeni specjaliści, służący pomocą w problemach z układem naczyniowo-limfatycznym.
Jeśli lekarzem, którego poszukujesz, jest angiolog Wrocław zaprasza do centrum medycznego MedicArt, w którym można skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów!

 

Rejestracja telefoniczna – Angiolog Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Angiolog Wrocław


Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy