Chirurgia dziecięca Wrocław

CHIRURGIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się leczeniem operacyjnym człowieka w okresie pierwszych dni jego życia (okres noworodkowy, a także dzieci urodzone przedwcześnie), niemowlęcym, dzieci małych oraz dużych ( do 18 roku życia).  Powstanie chirurgii dziecięcej jako specjalizacji wymuszone było różnicą w budowie ciała. Dziecko, a w szczególności dziecko małe, różni się znacznie od dorosłego między innymi chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury. Do zadań lekarza specjalisty należy przeprowadzenie obszernego wywiadu z pacjentem na bazie, którego określone zostaną dalsze kroki i działania.  Skierowanie, jeżeli istnieje taka konieczność, pacjenta na dodatkowe badania między innymi badanie USG. Na bazie wywiadu oraz wyników badań, określenie jak przebiegać ma dalszy proces leczenia (leczenie operacyjne lub  nieoperacyjne).

Czym zajmuje sie chhirurg dziecięcy?

W przypadku chirurgii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni chirurgii dziecięcej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje chirurga dziecięcego, leczenie zachowawcze oraz kwalifikację do zabiegów operacyjnych.

Dlaczego warto zgłosić się do chirurga dziecięcego?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do chirurga dziecięcego jest przepuklina pachwinowa i pępkowa, niezstąpienie jąder, stulejka, wady układu ruchu, zmiany skórne oraz guzki tkanek miękkich.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

  • urazy,
  • złamania,
  • skręcenia,
  • rany,
  • choroby paznokcia m.in. wrastający paznokieć,

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja lekarska oraz wykonane mogą zostać drobne zabiegi medyczne.

Specjalista chirurg dziecięcy  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług

  • Konsultacja chirurga dziecięcego

Rejestracja telefoniczna – Chirurg Dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Chirurg Dziecięcy Wrocław

Agata Kawalec – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy