Chirurgia dziecięca Wrocław

CHIRURGIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się leczeniem operacyjnym człowieka w okresie pierwszych dni jego życia (okres noworodkowy, a także dzieci urodzone przedwcześnie), niemowlęcym, dzieci małych oraz dużych ( do 18 roku życia).  Powstanie chirurgii dziecięcej jako specjalizacji wymuszone było różnicą w budowie ciała. Dziecko, a w szczególności dziecko małe, różni się znacznie od dorosłego między innymi chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury. Do zadań lekarza specjalisty należy przeprowadzenie obszernego wywiadu z pacjentem na bazie, którego określone zostaną dalsze kroki i działania.  Skierowanie, jeżeli istnieje taka konieczność, pacjenta na dodatkowe badania między innymi badanie USG. Na bazie wywiadu oraz wyników badań, określenie jak przebiegać ma dalszy proces leczenia (leczenie operacyjne lub  nieoperacyjne).

Czym zajmuje się chirurg dziecięcy?

W przypadku chirurgii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni chirurgii dziecięcej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje chirurga dziecięcego, leczenie zachowawcze oraz kwalifikację do zabiegów operacyjnych.

Dlaczego warto zgłosić się do chirurga dziecięcego?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do chirurga dziecięcego jest przepuklina pachwinowa i pępkowa, niezstąpienie jąder, stulejka, wady układu ruchu, zmiany skórne oraz guzki tkanek miękkich.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

  • urazy,
  • złamania,
  • skręcenia,
  • rany,
  • choroby paznokcia m.in. wrastający paznokieć,

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja lekarska oraz wykonane mogą zostać drobne zabiegi medyczne.

Ważne miejsce w ofercie centrum medycznego MedicArt zajmuje chirurgia dziecięca. Leczenie najmłodszych wymaga odpowiednich kompetencji, podejścia, w tym empatii oraz łatwości nawiązywania kontaktu z małymi pacjentami. Osobom poszukującym specjalisty takiego jak chirurg dziecięcy prywatnie polecamy usługi dostępne w naszym ośrodku. Zapraszamy do umówienia konsultacji szczególnie pacjentów, którzy zamieszkują Wrocław oraz okolice.

Wykwalifikowany chirurg dziecięcy Wrocław

Współcześnie chirurgia dziecięca to gałąź medycyny obejmująca nie tylko korekty napletka czy oparzenia. Poza najczęstszymi przypadkami wymagającymi interwencji medycznej rodzice odwiedzają poradnię w sytuacji, gdy ich dziecko cierpi np. z powodu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Przy wadach wrodzonych narządów wewnętrznych czy wadach postawy również pomoże chirurg dziecięcy Wrocław to miasto, w którym można zarejestrować się na wizytę u naszego specjalisty.

W przypadku schorzenia leczonego operacyjnie konieczne będzie odwiedzenie ośrodka takiego jak poradnia chirurgii dziecięcej Wrocław to miejscowość, w której działa wiele tego rodzaju placówek, w tym nasze centrum. Podczas konsultacji lekarz bada pacjenta, aby następnie podjąć decyzję o kwalifikacji do zabiegu operacyjnego. Zajmuje się także zlecaniem odpowiednich badań. To duże udogodnienie dla osób zamieszkujących Wrocław czy pobliskie miejscowości.

Chirurgia dziecięca na najwyższym poziomie

Rodzicom, którzy potrzebują pomocy lekarza specjalizującego się w dziedzinie chirurgii dziecięcej, proponujemy odwiedzić Wrocław. Uzyskają oni wsparcie doktora, jeśli dziecko doznało np. zwichnięcia kończyny albo niedrożności jelita cienkiego czy grubego. W każdej z tych sytuacji pomoże chirurg dziecięcy. Wrocław warto wziąć pod uwagę również wtedy, gdy malec cierpi z powodu wodniaka jądra czy żylaków powrózka nasiennego.

Profesjonalny chirurg dziecięcy prywatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ otacza chorego opieką zarówno przed, w trakcie, jak i po wykonaniu procedury chirurgicznej. Pacjent może liczyć m.in. na usuwanie szwów (o ile przy zabiegu nie zostaną wykorzystane rozpuszczalne) oraz kontrole pooperacyjne. Jeżeli więc jest taka potrzeba, nasza poradnia chirurgii dziecięcej Wrocław to miejscowość, w której przeprowadzamy wszelkie konsultacje.

Nowoczesna poradnia chirurgii dziecięcej Wrocław

W razie potrzeby kontaktu ze specjalistą w dziedzinie typu chirurgia dziecięca zapewniamy dostęp do doświadczonego lekarza.

W znakomicie wykwalifikowanym zespole MedicArt pracuje nie tylko chirurg dziecięcy. Wrocław to miejsce, gdzie pacjenci mogą zarejestrować termin wizyty także u pediatry, neonatologa, a także gastroenterologa czy endokrynologa dziecięcego.

Chirurg dziecięcy prywatnie we Wrocławiu

Zachęcamy do skorzystania z usług MedicArt, jeżeli istnieje potrzeba umówienia się na konsultację do lekarza takiego jak chirurg dziecięcy prywatnie. Pacjenci nie mają żadnych trudności z szybkim dotarciem do centrum z dowolnego punktu. Na siedzibę wybraliśmy Wrocław, południową część miasta, doskonale skomunikowaną z resztą dzielnic.

Zapraszamy do sprawdzenia, co oferuje pacjentom nasza poradnia chirurgii dziecięcej. Wrocław to miasto, w którym można się z nami spotkać.

 

Specjalista chirurg dziecięcy  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług

  • Konsultacja chirurga dziecięcego
  • Konsultacja chirurga dziecięcego wraz z USG

Rejestracja telefoniczna – Chirurg Dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Chirurg Dziecięcy Wrocław

Agata Kawalec – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy