EEG we śnie Wrocław

Badanie EEG we śnie, inaczej nazywane elektroencefalografią, wykonuje się w celu diagnozy epilepsji, po wszelkiego rodzaju urazach, czy przy występowaniu częstych bóli głowy. Dzięki temu zabiegowi można również dowiedzieć się, jaka jest przyczyna zaburzeń snu. Badanie wykonywane jest we Wrocławiu, w Prywatnym Centrum Medycznym MedicArt.

Ile trwa badanie EEG we śnie?

Czas trwania badania EEG we śnie zależy od diagnozowanego schorzenia. Nie ma jednoznacznych wytycznych, które to określają. Liczy się tu także wiek badanego. Należy wziąć pod uwagę czas potrzebny, aby przygotować się do badania, na odpowiednie założenie czepka, a także – w przypadku EEG wykonywanego we śnie – sam proces zaśnięcia. Minimalny czas wykonania badania określa się na godzinę, jednak warto wiedzieć, że może to trwać dłużej.

Badanie EEG u dzieci we śnie Wrocław

EEG we śnie u dzieci do 4. roku życia wykonuje się wyłącznie podczas snu. Może być to nieco kłopotliwy proces, zwłaszcza u najmłodszych. Zdarzają się przypadki, że trzeba powtórzyć próbę, aby wykonać badanie EEG u dzieci we śnie prawidłowo. Należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, gdy przygotowujemy dziecko na badanie:

  • zalecane jest, aby dzieci powyżej 12. roku życia były po nieprzespanej nocy,
  • niemowlęta oraz noworodki powinny mieć przesuniętą porę karmienia. Dziecko należy nakarmić przed badaniem, w pracowni.
  • noc przed wizytą wskazane jest położyć dziecko spać o wiele później, niż dzieje się to zazwyczaj.

Nie powinno się również dopuścić do tego, żeby dziecko zasnęło przed badaniem.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy