Fizjoterapeuta Wrocław

FIZJOTERAPIA – może być to samodzielny sposób leczenia jak i może stanowić uzupełnienie farmakoterapii, bądź też leczenia operacyjnego.  W ramach fizjoterapii świadczone są usługi mające na celu rozwijanie, utrzymywanie lub też przywracanie maksymalnej sprawności ciała. Poza tym w ramach zadań fizjoterapii wyróżnić można poprawę funkcjonowania ciała przez całe życie. Usługi fizjoterapeutyczne świadczone są w przypadku starzenia się, urazów, bólów lub chorób. Ponadto zajmuje się podnoszeniem jakości życia pacjenta w stosunku do możliwości ruchowych.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

W przypadku fizjoterapii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces terapeutyczny.

W ramach poradni fizjoterapii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne oraz przeprowadzenie terapii metodą NDT Bobath Baby.

Dlaczego warto zgłosić się do fizjoterapeuty?

Pierwsze parę lat życia dziecka należy do najintensywniejszego rozwoju psychoruchowego, dlatego o jego poprawny rozwój trzeba zadbać już na samym początku. W przypadku, gdy zauważalny jest nieprawidłowy rozwój niemowlęcia warto o pomoc zwrócić się do specjalisty. Do specjalistów dbających o to by niemowlęciu nic nie dolegało pod kątem psychoruchowym należą fizjoterapeuci specjalizujący się w metodzie NDT Bobath.

Szybka i dokładna diagnostyka oraz zgłoszenie się na terapię w odpowiednim momencie jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego obserwuj swoje dziecko czy potrafi:

 • Kontrolować głowę w symetrii (wiek około 3 miesiące)
 • Obracać się z pleców na brzuch i na odwrót (wiek około 2-5 miesięcy)
 •  Siadać samodzielnie (wiek około 6-8 miesięcy)
 • Zaczynają chodzić (wiek około 12-18 miesięcy)

Jeżeli zauważysz problemy z wyżej wymienionymi czynnościami to umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod terapeutycznych. Podczas terapii przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja fizjoterapeutyczna, która obejmuje ocenę rozwoju psychoruchowego, określenie krótko i długoterminowych celów terapeutycznych, a także zawiera zalecenia ćwiczeń do wykonywania w warunkach domowych. Ponadto w centrum medycznym MedicArt prowadzimy zajęcia z instruktażu pielęgnacyjnego dla rodziców, który to polega na nauce noszenia, przebierania dziecka, na prawidłowych pozycjach do karmienia, a także na zapoznaniu rodzica i dziecka z zabawami stymulującymi rozwój psychoruchowy.

W ramach terapii NDT-Bobath-Baby pomagamy pacjentom z różnego typu deficytami neurologicznymi. Nasi fizjoterapeuci przyjmują chorych m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, schorzeniami nerwowo-mięśniowymi. Oprócz tego można się do nas zgłaszać z dolegliwościami splotów nerwowych. Wykorzystywane w poradni metody przynoszą szereg korzyści u niemowlaków i dzieci, ale można je z powodzeniem stosować również u osób dorosłych. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego ośrodka. Miasto, w którym znajduje się nasza siedziba, to Wrocław.

Profesjonalna fizjoterapia Wrocław

Czym zajmuje się fizjoterapeuta w centrum medycznym MedicArt? W codziennej pracy skupia się na usprawnianiu ruchowym pacjentów. Przeprowadza specjalnie dostosowane sesje z niemowlętami oraz dziećmi, u których odnotowano opóźnienia w rozwoju motorycznym. Wdrażane w placówce metody pozytywnie wpływają na napięcie mięśniowe. Niwelują nieprawidłowe i starają się wypracować odruchy jak najbardziej zbliżone do prawidłowych. W przypadku dzieci, zadanie specjalistów polega na odpowiedniej stymulacji, dzięki której maluchy mają szansę dogonić swoich rówieśników w rozwoju.

Zachęcamy do zapisywania na wizytę małych pacjentów z problemami ruchowymi, zaburzonym napięciem mięśniowym czy asymetrią ciała. Nasi fizjoterapeuci zajmują się także wspieraniem chorych po urazach mózgowo-czaszkowych. Przykładają starań, aby nauczyć swoich podopiecznych właściwych wzorców ruchów podczas codziennych czynności. Mają świadomość, że za sukces w rehabilitacji w dużej mierze odpowiada rzetelnie opracowany zestaw ćwiczeń dobrany do tempa rozwoju dziecka.

Centrum fizjoterapeutyczne we Wrocławiu

Pacjentom, którzy chcieliby skorzystać z usług takich jak fizjoterapia Wrocław ma wiele do zaoferowania. To właśnie tutaj na pacjentów czekają specjaliści z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami. Zapraszamy do umówienia się na konsultację. W trakcie spotkania fizjoterapeuta dobierze optymalną technikę terapii w zależności od konkretnego przypadku.

Osoby poszukujące profesjonalnego wsparcia zachęcamy do tego, aby odwiedziły nasze centrum fizjoterapeutyczne. Zapewniamy indywidualne podejście oraz pełne zaangażowanie w proces leczenia.

W naszym centrum prowadzone są terapie:

 • NDT Bobath Baby,
 • Trójpłaszczyznowa terapia stóp,
 • Kinesio – taping w pediatrii
 • PNF,
 • Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego,
 • Szkolenia dla rodziców z zakresu prawidłowej pielęgnacji oraz wspomagania rozwoju niemowlęcia.

Fizjoterapia dzieci i niemowląt obejmuje:

 • Cykl regularnych spotkań,
 • Metody terapii ustala się do potrzeb dziecka,
 • Częstotliwość wizyt ustala się indywidualnie,
 • Terapia jest zgodna z zasadami ICF.

Specjalista fizjoterapeuta  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja fizjoterapeuty
 • Terapia Metodą NDT Bobath Baby

Rejestracja telefoniczna – fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław

Ewa Poznar – ZnanyLekarz.pl

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy