Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

GASTROENTEROLOGIA (GASTROLOGIA) DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego u dzieci w każdym wieku, od okresu niemowlęcego do 18 roku życia.  Lekarz specjalista z tej dziedziny zajmuje się wszystkimi chorobami przełyku, wątroby, żołądka, jelit, dwunastnicy, trzustki czy dróg żółciowych. Do zadań specjalisty należy diagnoza i leczenie wcześniej wymienionych schorzeń oraz dolegliwości.

Czym zajmuje się gastroenterolog i gastroenterolog dziecięcy?

W przypadku każdej choroby nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni gastroenterologicznej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne oraz jeżeli zaistnieje taka konieczność wykonywane są badania USG jamy brzusznej.

Dlaczego warto zgłosić się do gastroenterologa?

Choroby związane z układem pokarmowym potrafią być niekiedy niegroźne jak niestrawność, zgaga czy wrzody. Najczęściej zgłaszającym się pacjentom dolegają choroby refluksowe, zespół jelita drażliwego czy też choroba Leśniowskiego-Crohna. Zdarza się tak, że konsultacja gastroenterologa musi być uzupełniona poprzez konsultacje specjalistów innych specjalizacji. Onkolog i chirurg pomagają przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, nowotworze żołądka czy też raku jelita grubego.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • zespół jelita drażliwego,
 • niestrawność,
 • biegunka,
 • zapalenie żołądka,
 • refluks jelitowo-żołądkowy, refluks niemowlęcy,
 • choroba trzewna (CELIAKIA),
 • zespół wymiotów,
 • zaparcia, kolki, wzdęcia, zgaga,
 • zaburzenia stanu odżywiania (niedobór masy ciała / otyłość),
 • zakażenie Helicobacter pylori,
 • nietolerancje pokarmowe np. nietolerancja laktozy.

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska polegająca na szerokim wywiadzie na temat chorób przebytych przez matkę w trakcie trwania ciąży oraz samego porodu, a także przebytych chorób, pobytów szpitalnych czy uczuleń jak i schorzeń występujących w rodzinie. Podczas trwania wizyty lekarz ustali z Państwem strategię działania między innymi dalszych niezbędnych badań oraz przedstawi wstępne leczenie.

Specjalista gastroenterolog dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja gastroenterologiczna dla dzieci

 

Rejestracja telefoniczna- Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

Elżbieta Krzesiek – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy