Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

Gastrolog dziecięcy Wrocław – jakich pacjentów leczymy?

Nasza klinika gastroenterologii to miejsce, w którym pracuje doświadczony gastrolog dziecięcy z Wrocławia przyjmujący młodych pacjentów w każdym wieku. Centrum gastroenterologii MedicArt obejmuje opieką dzieci od momentu ich narodzin do osiągnięcia pełnoletności. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kompleksową ofertę. Jako profesjonalna poradnia gastroenterologii dziecięcej we Wrocławiu oferujemy zarówno skuteczne leczenie chorób, jak i badamy profilaktycznie.

Gastrologia dziecięca Wrocław – czego dotyczy ta dziedzina medycyny?

GASTROENTEROLOGIA (GASTROLOGIA) DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego u dzieci w każdym wieku, od okresu niemowlęcego do 18 roku życia.  Lekarz specjalista z tej dziedziny zajmuje się wszystkimi chorobami przełyku, wątroby, żołądka, jelit, dwunastnicy, trzustki czy dróg żółciowych. Do zadań specjalisty należy diagnoza i leczenie wcześniej wymienionych schorzeń oraz dolegliwości.

Problemy z układem pokarmowym mogą być zarówno niegroźne oraz łatwe w wyleczeniu, jak i stanowić poważną chorobę, nawet zagrażającą życiu. Dlatego nie wolno bagatelizować pierwszych objawów i należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, jakim jest gastroenterolog dziecięcy.

Oczywiście nie każdy symptom wymaga konsultacji medycznej. Zainteresowanie rodziców powinny wzbudzić problemy, których przebieg jest intensywny lub kiedy niepożądane objawy utrzymują się długo.

Gastrologia dziecięca zajmuje się badaniem i diagnozowaniem schorzeń odbytu, trzustki, wątroby, żołądka oraz dróg żółciowych. Powodami, dla których gastrolog dziecięcy powinien obejrzeć dziecko, są:

  • silne i nawracające bóle żołądka oraz jego okolic,
  • przewlekłe kłopoty z niestrawnością,
  • nieustępująca lub występująca często biegunka,
  • zgaga, refluks, kolka, zaparcia, wzdęcia,
  • częste wymiotowanie bez istotnej przyczyny jak np. zjedzenie nieświeżego dania,
  • kłopoty z prawidłowym rozwojem ciała pomimo zdrowego i prawidłowo zbilansowanego odżywiania (utrata masy lub jej nabieranie),
  • reakcje alergiczne po zjedzeniu pewnych produktów spożywczych.

Są to objawy, które należy skonsultować lekarzem. Gastroenterolog dziecięcy przeprowadzi badania oraz wywiad z młodym pacjentem i przypisze leki lub zleci dodatkowe badania specjalistyczne. Powyższe symptomy mogą oznaczać takie problemy jak np. wrzody, zapalenie żołądka, zakażenie bakteryjne, ale też poważniejsze problemy jak choroba Leśniowskiego-Crohna, a nawet schorzenia nowotworowe. Dlatego przy tego typu objawach warto zapisać się do naszego centrum gastrologicznego, gdzie oferowana jest gastrologia dziecięca.

Szczególnej uwagi rodziców wymaga refluks niemowlęcy, bo nie jest łatwo go dostrzec. Jego najwyraźniejszym objawem jest tzw. ulewanie przez malucha, czyli zupełnie naturalne zjawisko, będące wynikiem dojrzewania układu pokarmowego. Dlatego często te symptomy bywają lekceważone.
Nasza poradnia gastroenterologiczna dla dzieci we Wrocławiu zaleca, by przyglądać się temu procesowi. Jeśli jest on intensywny i bardzo częsty, a do tego maluch odmawia przyjmowania jedzenia i nie przybiera na wadze, może to oznaczać, że cierpi na refluks niemowlęcy i musi go obejrzeć gastrolog dziecięcy.

Gastroenterologia dziecięca – odpowiednie podejście gastrologa dziecięcego to podstawa

Niezwykle ważne jest, by gastroenterolog dziecięcy miał właściwe podejście do młodego pacjenta. Gastroenterologia dziecięca to dziedzina medycyny, która często wiąże się z uciążliwymi chorobami, a także krępującymi (np. schorzenia odbytu), szczególnie dla dojrzewających nastolatków. Dlatego specjalista musi wiedzieć, jak dotrzeć do młodej osoby, jak z nią rozmawiać, by wzbudzić zaufanie, nawiązać porozumienie i zredukować odczuwany wstyd. To wszystko pozwoli przeprowadzić dokładne badania i ustalić chorobę. Tak pracuje nasz wrocławski gastrolog dziecięcy.

Gastrolog prywatnie – bez kolejki, zgodnie z wyznaczoną godziną wizyty

Nasza poradnia gastroenterologiczna dla dzieci to miejsce, gdzie gastrolog przyjmuje prywatnie, bez kolejki. Wystarczy zapisać się na wizytę, która odbędzie się dokładnie o wyznaczonej porze. Dlatego rodzice zaniepokojeni stanem swoich pociech mogą szybko uzyskać poradę od lekarza.

Umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska polegająca na szerokim wywiadzie na temat chorób przebytych przez matkę w trakcie trwania ciąży oraz samego porodu, a także przebytych chorób, pobytów szpitalnych czy uczuleń jak i schorzeń występujących w rodzinie. Podczas trwania wizyty lekarz ustali z Państwem strategię działania między innymi dalszych niezbędnych badań oraz przedstawi wstępne leczenie.

Specjalista gastroenterolog dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • Konsultacja gastroenterologiczna dla dzieci

 

Rejestracja telefoniczna- Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – Gastroenterolog dziecięcy Wrocław

Elżbieta Krzesiek – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy