Hematolog dziecięcy Wrocław

HEAMTOLOGIA DZIECIĘCA – jest to dziedzina nauki zajmująca się całym układem krwiotwórczym oraz jego schorzeniami. Jest to nauka bardzo istotna ze względu na poprawne funkcjonowanie układu krwiotwórczego wspomaga pracę wszystkich organów. Zdrowa krew ma wpływ na fukcjonowanie narządów oraz na fukcjonowanie układu odpornościowego. Do zadań lekarza specjalisty należy diagnoza i leczenie układu krwiotwórczego.  Pacjentem hematologa dziecięcego może dziecko w każdym wieku. Może to być jak i niemowlak tak osoba do 18 roku życia.

Czym zajmuje się hematologia dziecięca?

W zakresie leczonych chorób mieści się  białaczka szpikowa i limfatyczna, niedokrwistość, nadpłytkowość, mastocytoza, pierwotne włóknienie szpiku, czerwienica prawdziwa, chłoniaki oraz skazy krwotoczne.

W przypadku hematologii dziecięcej nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni hematologicznej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne, w ramach których przeprowadzony zostanie dokładny wywiad na temat dolegliwości oraz analiza załączonych wyników badań.

Dlaczego warto zgłosić się do hematologa dziecięcego?

W większości przypadków do hematologa kierowani jesteśmy przez np. lekarza rodzinnego, na bazie wyników krwi. Istnieją jednak sytuacje w przypadku których warto umówić się do specjalisty, a szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • częste siniaki i krwiaki,
  • blada skóra,
  • nadżerki w jamie ustnej,
  • przerost dziąseł.

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska, polegająca na szerokim wywiadzie oraz analizie wyników badań.

Specjalista onkolog i hematolog dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • Konsultacja hematologiczna (dzieci w każdym wieku)

 

Rejestracja telefoniczna – hematolog dziecięcy wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – hematolog dziecięcy wrocław

Jadwiga Węcławek-Tompol – ZnanyLekarz.pl

 

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy