Hematolog dziecięcy Wrocław

HEAMTOLOGIA DZIECIĘCA – jest to dziedzina nauki zajmująca się całym układem krwiotwórczym oraz jego schorzeniami. Jest to nauka bardzo istotna ze względu na poprawne funkcjonowanie układu krwiotwórczego wspomaga pracę wszystkich organów. Zdrowa krew ma wpływ na fukcjonowanie narządów oraz na fukcjonowanie układu odpornościowego. Do zadań lekarza specjalisty należy diagnoza i leczenie układu krwiotwórczego.  Pacjentem hematologa dziecięcego może dziecko w każdym wieku. Może to być jak i niemowlak tak osoba do 18 roku życia.

Czym zajmuje się hematologia dziecięca?

W zakresie leczonych chorób mieści się  białaczka szpikowa i limfatyczna, niedokrwistość, nadpłytkowość, mastocytoza, pierwotne włóknienie szpiku, czerwienica prawdziwa, chłoniaki oraz skazy krwotoczne.

W przypadku hematologii dziecięcej nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni hematologicznej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne, w ramach których przeprowadzony zostanie dokładny wywiad na temat dolegliwości oraz analiza załączonych wyników badań.

Dlaczego warto zgłosić się do hematologa dziecięcego?

W większości przypadków do hematologa kierowani jesteśmy przez np. lekarza rodzinnego, na bazie wyników krwi. Istnieją jednak sytuacje w przypadku których warto umówić się do specjalisty, a szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • częste siniaki i krwiaki,
  • blada skóra,
  • nadżerki w jamie ustnej,
  • przerost dziąseł.

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska, polegająca na szerokim wywiadzie oraz analizie wyników badań.

Poradnia hematologiczna dla dzieci we Wrocławiu

W prywatnym Centrum Medycznym MedicArt dbamy o zdrowie najmłodszych. Od prawidłowego funkcjonowania organizmu zależy cały rozwój młodego człowieka. Nasza poradnia hematologiczna prywatnie przyjmuje małych, jak i nastoletnich pacjentów w celu rozpoznawania i leczenia chorób układu krwionośnego. Do naszej przychodni mogą zgłaszać się rodzice dzieci w różnym wieku – od niemowląt po osoby przed 18 rokiem życia. Zapewniamy profesjonalne i pełne empatii podejście do każdego pacjenta.

Hematologia dziecięca to dziedzina zajmująca się leczeniem problemów z układem krwionośnym. Zdrowa krew jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania organizmu, a dla młodej osoby to klucz do prawidłowego rozwoju. Gdy zatem pojawiają się problemy z krzepliwością, szybka i trafna diagnoza jest niezbędna. Nasza poradnia hematologiczna dziecięca zrzesza zespół specjalistów z długoletnim doświadczeniem, którzy szybko wykryją przyczyny dolegliwości. Nieustannie szkolimy naszych pracowników, by ich wiedza była zgodna z najnowszymi odkryciami w tej dziedzinie.

Diagnozujemy i leczymy następujące dolegliwości:

  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Bladość skóry i choroby niedokrwienne
  • Częste występowanie siniaków oraz krwiaków
  • Nowotwory

Przychodnia hematologiczna dla dzieci – Wrocław

W naszej poradni skupiamy się na diagnozie i leczeniu najmłodszych pacjentów. Zapewniamy dobre podejście do dzieci oraz bezstresowe przeprowadzenie potrzebnych badań. Potrafimy nawiązać kontakt z najmłodszymi, tak by ich doświadczenia z wizyty w klinice pozostały pozytywne. Problemy ze zdrowiem często bywają stresujące dla młodych ludzi i ich rodziców. Dbamy o to, by wizyta w poradni nie wiązała się z dodatkowym lękiem. Nasza poradnia hematologiczna dziecięca MedicArt to miejsce pełne zrozumienia, gdzie każdy przypadek traktowany jest profesjonalnie.

Rodzicom przedstawiamy wszystkie szczegóły leczenia w jasny oraz zrozumiały sposób. Wiemy, że dobro Państwa dzieci jest dla Was najważniejsze. Stosujemy odpowiednie podejście i obszernie odpowiadamy na każde pytanie. Zapraszamy do umówienia wizyty w naszej prywatnej przychodni MedicArt.

Specjalista onkolog i hematolog dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • Konsultacja hematologiczna (dzieci w każdym wieku)

 

Rejestracja telefoniczna – hematolog dziecięcy wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – hematolog dziecięcy wrocław

Jadwiga Węcławek-Tompol – ZnanyLekarz.pl

 

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy