Nefrologia dziecięca Wrocław

NEFROLOGIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się schorzeniami nerek leczonych bezinwazyjnie i internistycznie u dzieci i młodzieży (do 18. roku życia). W zakres nefrologii, oprócz diagnozy i leczenia dotyczącego układu moczowego, wchodzi również leczenie zaburzeń gospodarki elektrolitowej dziecka. Wiele chorób nerek wywołane są zaburzeniami ogólnoustrojowymi, które nie są ograniczone do jednego narządu i mogą wymagać szerszego specjalistycznego traktowania.

Czym zajmuje się nefrolog dziecięcy?

Umówienie się na konsultację do specjalisty jakim jest nefrolog dziecięcy zwiększa szansę na wyleczenie schorzeń układu moczowego i nerek, a właściwa terapia pozwala na skuteczne zapobiegnięcie ich rozwojowi w późniejszym okresie życia pacjenta.

Nefrolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem zapobiegawczym chorób nerek opartym na terapii odpowiednio dobranymi środkami farmaceutycznymi. Sprawuje również opiekę nad pacjentami wymagającymi przeszczepu lub oczekującymi na niego, a także nad pacjentami zakwalifikowanymi do przeprowadzenia dializ. W porównaniu do specjalizacji urologicznej, nefrologia oparta jest o leczenie bezinwazyjne i internistyczne, które nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Dlaczego warto zgłosić sie do nefrologa dziecięcego?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do nefrologa dziecięcego są: niewydolność nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, stany zapalne układu moczowego, choroba Fabry’ego, cystynuria.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli u Twojego dziecka zostaną zauważone objawy takie jak:

  • ból w okolicach nerek,
  • krew lub białko w moczu,
  • częsty stan zapalny układu moczowego,
  • problem w oddawaniu moczu,

To umów je na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia. Podczas wizyty zostanie przeprowadzona szeroka konsultacja lekarska i w razie konieczności podjęta zostanie decyzja o dalszym przebiegu terapii.

Specjalista nefrolog dziecięcy  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • konsultacja nefrologa dziecięcego

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa

 

Anna Medyńska – ZnanyLekarz.pl

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

 

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy