Nefrologia dziecięca Wrocław

NEFROLOGIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się schorzeniami nerek leczonych bezinwazyjnie i internistycznie u dzieci i młodzieży (do 18. roku życia). W zakres nefrologii, oprócz diagnozy i leczenia dotyczącego układu moczowego, wchodzi również leczenie zaburzeń gospodarki elektrolitowej dziecka. Wiele chorób nerek wywołane są zaburzeniami ogólnoustrojowymi, które nie są ograniczone do jednego narządu i mogą wymagać szerszego specjalistycznego traktowania.

Czym zajmuje się nefrolog dziecięcy?

Umówienie się na konsultację do specjalisty jakim jest nefrolog dziecięcy zwiększa szansę na wyleczenie schorzeń układu moczowego i nerek, a właściwa terapia pozwala na skuteczne zapobiegnięcie ich rozwojowi w późniejszym okresie życia pacjenta.

Nefrolog dziecięcy zajmuje się diagnozą oraz leczeniem zapobiegawczym chorób nerek opartym na terapii odpowiednio dobranymi środkami farmaceutycznymi. Sprawuje również opiekę nad pacjentami wymagającymi przeszczepu lub oczekującymi na niego, a także nad pacjentami zakwalifikowanymi do przeprowadzenia dializ. W porównaniu do specjalizacji urologicznej, nefrologia oparta jest o leczenie bezinwazyjne i internistyczne, które nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Dlaczego warto zgłosić sie do nefrologa dziecięcego?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do nefrologa dziecięcego są: niewydolność nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, stany zapalne układu moczowego, choroba Fabry’ego, cystynuria.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli u Twojego dziecka zostaną zauważone objawy takie jak:

  • ból w okolicach nerek,
  • krew lub białko w moczu,
  • częsty stan zapalny układu moczowego,
  • problem w oddawaniu moczu,

To umów je na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia. Podczas wizyty zostanie przeprowadzona szeroka konsultacja lekarska i w razie konieczności podjęta zostanie decyzja o dalszym przebiegu terapii.

Prywatne Centrum Medyczne MedicArt to wielospecjalistyczna placówka medyczna oferująca kompleksową pomoc dorosłym oraz dzieciom. Zapraszamy do skorzystania z usług ośrodka i zapisów na konsultacje.

Poradnia nefrologiczna dla dzieci we Wrocławiu

W szerokiej gamie świadczeń znajduje się wsparcie specjalisty w dziedzinie nefrologii. Można się do niego zgłaszać z problemami takimi jak niewydolność nerek. Nefrolog dziecięcy należący do kadry centrum przyjmuje również małych pacjentów ze stanami zapalnymi układu moczowego. Kolejne dolegliwości, z którymi można się do niego zwrócić, to zespół nerczycowy lub wrodzona wada genetyczna typu choroba Fabry’ego.

Nasza poradnia nefrologiczna dziecięca to odpowiednie miejsce dla małych pacjentów, którzy uskarżają się na bóle w okolicach nerek. Nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty, jeśli dziecko cierpi na nawracające stany zapalne układu moczowego lub ma trudności z oddawaniem moczu. Zalecamy jak najszybsze umówienie terminu wizyty w przypadkach, gdy w moczu pojawia się białko bądź krew.

Wykwalifikowany nefrolog dziecięcy prywatnie

MedicArt może się poszczycić doświadczonym zespołem. Poradnia nefrologiczna dla dzieci oraz pozostałe poradnie zatrudniają lekarzy, z których większość ma tytuł specjalisty. Dodatkowo dysponują licznymi dyplomami oraz certyfikatami potwierdzającymi ich wiedzę oraz kompetencje.

Współpracujący z placówką nefrolog dziecięcy prywatnie przyjmuje pacjentów z różnego typu problemami układu moczowego czy nerek. Ma wieloletnie doświadczenie z pracy z dziećmi z wrodzonymi wadami tych narządów. Przeprowadza konsultacje z cierpiącymi na pierwotne lub wtórne kłębuszkowe zapalenia nerek, przewlekłą chorobę nerek oraz kamicą układu moczowego. To zaledwie ułamek schorzeń, z którymi najmłodsi odwiedzają jego gabinet.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą ośrodka. Na siedzibę centrum medycznego wybraliśmy Wrocław. Mieścimy się w dzielnicy, do której łatwo dojechać zarówno własnym autem, jak i dowolnym środkiem transportu publicznego. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia wizyty.

Specjalista nefrolog dziecięcy  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • konsultacja nefrologa dziecięcego

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa

 

Anna Medyńska – ZnanyLekarz.pl

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

 

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy