Neonatolog Wrocław

Neonatolog Wrocław

Neonatologia Prywatnego Centrum Medycznego MedicArt we Wrocławiu zajmuje się wadami wrodzonymi oraz rozwojem noworodków. Lekarz neonatolog bada po porodzie wszystkie noworodki, bez względu na ich stan zdrowia. Celem jego pracy jest sprawdzenie m.in. prawidłowości odruchów niemowlęcia, pracy serca, napięcia mięśniowego, kręgosłupa i wielkości ciemiączka. W ten sposób ocenia się ogólny stan zdrowia dziecka. Neonatolodzy dodatkową opieką otaczają wcześniaki oraz dzieci, u których zdiagnozowano różnego rodzaju choroby i nieprawidłowości w okresie płodowym lub zaraz po urodzeniu. Jeśli neonatolog ma wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, zleca on wykonanie kolejnych badań.

Do naszej poradni neonatologicznej mogą zgłosić się wszyscy rodzice, którzy mają wątpliwości co do prawidłowego rozwoju swoich dzieci w okresie noworodkowym. Do wizyty w MedicArt we Wrocławiu skłaniać może na przykład niska masa urodzeniowa i nadmierna senność dziecka. Niepokojącym sygnałem jest brak apetytu niemowlęcia, wolne przybieranie na wadze, problemy w prawidłowym trawieniu oraz wydalaniu. Wskazaniem do wizyty mogą być także zmiany skórne u noworodka oraz przewlekła żółtaczka.

MedicArt – przychodnia neonatologiczna we Wrocławiu

Zdrowie dzieci to najważniejsza rzecz dla każdego rodzica czy opiekuna. W naszej prywatnej poradni MedicArt zadbamy nawet o najmniejsze pociechy. Okres prenatalny i pierwsze dni po urodzeniu to czas kluczowy dla rozwoju dziecka. Neonatolog czuwa nad zdrowiem płodu i może wykryć, zdiagnozować oraz leczyć wady wrodzone. Także przez kilka pierwszych dni po urodzeniu czuwa nad stanem niemowlęcia, a w razie potrzeby zleca wykonywanie dodatkowych badań.

Neonatologia to dziedzina zajmująca się zdrowiem noworodków i wcześniaków, a także rozwiązująca problemy z karmieniem piersią. Każde nowo narodzone dziecko pozostaje pod opieką neonatologa. Lekarz musi sprawdzić, czy niemowlę prawidłowo się rozwija – czy ma prawidłowe odruchy, jakie ma napięcie mięśni, czy dobrze widzi. Warto przyjść na konsultację, jeśli mają Państwo jakiekolwiek obawy o zdrowie niemowlęcia. Objawy takie jak blada skóra, brak apetytu, apatia powinny zwrócić uwagę opiekuna.

Pod opieką neonatologa pozostają również noworodki, których życie było zagrożone. Dostały za mało punktów w skali Apgar, cierpią na objawy neurologiczne lub zostały poddane resuscytacji. W naszej poradni neonatologicznej MedicArt uważnie czuwamy nad stanem zdrowia tych wrażliwych dzieci. Zlecamy dodatkowe badania, a także podejmujemy wszystkie kroki potrzebne do prawidłowej diagnozy. Zdrowie Państwa pociech jest bezpieczne w rękach naszych lekarzy.

Poradnia neonatologiczna Wrocław

Nasi specjaliści nieustannie doszkalają się i zdobywają cenne doświadczenie. To umożliwia im skutecznie diagnozować oraz leczyć choroby wrodzone. Każdy neonatolog w prywatnej przychodni MedicArt podchodzi z empatią do wszystkich pacjentów. Obszernie tłumaczy rodzicom wszelkie zawiłości i udziela wyczerpujących odpowiedzi na ich pytania. Wiemy, że zależy Państwu na zdrowiu nowo narodzonego dziecka. Dlatego z delikatnością i wyczuciem traktujemy każdy przypadek. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty z neonatologiem w naszej wrocławskiej przychodni.

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy