Neurologia dziecięca Wrocław

Neurologia dziecięca Wrocław

W naszej placówce pomoc znajdą rodzice, którzy szukają ośrodka zajmującego się neurologią dziecięcą we Wrocławiu. Oddział przyjmuje młodych Pacjentów w różnym wieku. Neurolog dziecięcy leczy niemowlęta, dzieci oraz młodzież do osiemnastego roku życia. Usługi medyczne skupiają się na walce ze schorzeniami obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego.

Oferowana jest kompleksowa diagnostyka neurologiczna dzieci. W trakcie wizyty lekarz sprawdza prawidłowość naturalnych odruchów fizjologicznych. Dla uzyskania dokładnego obrazu natury występujących problemów przeprowadzane są również specjalistyczne badania z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, w jaki wyposażony jest nasz dziecięcy gabinet neurologiczny. W przypadku wizyty u neurologa dziecięcego w Centrum medycznym MedicArt możliwe jest wystawienie przez lekarza skierowania na badania takie jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz EMG. W naszym centrum w ramach kompleksowej opieki nad pacjentem możliwe jest wykonanie badania za pomocą aparatu USG (badania neurologiczne) oraz EEG w pełnym zakresie usług. Dzięki nim specjalista neurolog dziecięcy otrzymuje szczegółowe informacje pozwalające na rozpoznanie choroby, precyzyjne zlokalizowanie miejsca zaistniałych zmian patologicznych oraz stopień ich zaawansowania.

Neurolog dziecięcy Wrocław

Nasz neurolog dziecięcy przyjmujący we Wrocławiu podejmuje się leczenia dysfunkcji mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów obwodowych, rozpoznaje choroby nerwowo-mięśniowe, diagnozuje urazy okołoporodwe, mózgowe porażenia dziecięce, padaczkę, zaburzenia mowy i snu, zwalcza przepuklinę rdzeniowo-kręgową oraz analizuje występowanie zaburzeń w koordynacji ruchowej. Lekarz kontroluje również prawidłowy rozwój dziecka w trakcie wizyty profilaktycznej.

Doświadczony neurolog dziecięcy podejmuje pracę z Pacjentami cierpiącymi na ADHD, autyzm oraz inne choroby genetyczne. Olbrzymią zaletą naszych specjalistów są specjalne kwalifikacje i umiejętności nawiązywania relacji z dziećmi, wzbudzania poczucia zaufania, przełamywania barier stanowiących przeszkody komunikacyjne. To właśnie dlatego neurologia dziecięca, jaką prowadzimy we Wrocławiu, jest wysoce skuteczna.

Niepokojące objawy – kiedy warto zgłosić się do neurologa dziecięcego?

Diagnostyka neurologiczna dzieci lub niemowląt wskazana jest przy zauważeniu asymetrii ciała, wiotkości lub nadmiernego napięcia mięśni, przy zaciskaniu pięści oraz nawyku chowania kciuka. Niepokój powinny wzbudzić też zbyt częste kolki, wymioty, kłopoty ze snem, brak apetytu, nienawiązywanie kontaktu wzrokowego, ciągły płacz, brak zainteresowania otoczeniem i zabawkami. To najczęstsze objawy kłopotów neurologicznych u maluchów.

Bez względu na wiek konieczna jest wizyta u specjalisty neurologa dziecięcego, gdy występują drgawki, tiki, zaburzenia płynności ruchów, problemy ze słuchem, wzrokiem oraz czuciem. W przypadku nawracających bólów i zawrotów głowy, kłopotów z pamięcią, koncentracją oraz przyswajaniem wiedzy również należy odwiedzić gabinet neurologiczny dziecięcy.

Profilaktyka i leczenie

Warto skorzystać z porady neurologa zaraz po porodzie. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, których ciąża była zagrożona lub poród nastąpił przez cesarskie cięcie. Wizytę u specjalisty powinni też umówić rodzice wcześniaków oraz mamy po przebytych infekcjach wirusowych.
Podczas konsultacji lekarz zbada głowę, postawę ciała i sprawdzi odruchy malucha. W przypadku starszych dzieci, neurolog poprosi o dotknięcie palcem czubka nosa, zaciśnięcie pięści czy przejście kilku metrów. Dodatkowo lekarz może zalecić wykonanie badań specjalistycznych, takich jak: rezonans magnetyczny, EEG lub tomografia komputerowa. Ewentualnie skieruje małego Pacjenta do psychiatry bądź psychologa klinicznego albo zaproponuje konkretne leczenie farmakologiczne. Specjalista może też wystawić skierowanie na rehabilitację neurologiczną, która przywróci prawidłowe funkcje życiowe utracone na skutek przebytej choroby.

Zapraszamy do naszej placówki MedicArt zlokalizowanej przy ulicy Skarbowców 86 we Wrocławiu.

 

Specjaliści neurolodzy dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • Konsultacja neurologiczna (dzieci w każdym wieku)

 

Rejestracja telefoniczna – neurolog dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – neurolog dziecięcy Wrocław

Marta Dubik-Jezierzańska – ZnanyLekarz.pl

Edyta Gronowicz – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!  link facebook 

 

Poradnia neurologii dziecięcej Wrocław – przygotowanie do wizyty

Na wizytę u neurologa dziecięcego najczęściej kieruje lekarz pediatra. Po umówieniu na konkretny termin w poradni neurologii dziecięcej, przed właściwą wizytą warto zadbać o właściwe przygotowanie. Dzięki temu konsultacja przebiegnie sprawnie i bezstresowo zarówno dla dziecka, jak i rodzica. W pierwszej kolejności należy sporządzić listę leków przyjmowanych przez dziecko i skompletować pełną dokumentację choroby. To między innymi informacje na temat przebiegu wizyt u innych specjalistów, wyniki badań krwi i inne dokumenty. Przyda się choćby karta ciąży, z którą może chcieć zapoznać się neurolog dziecięcy. Równie ważne są osobiste zapiski i obserwacje prowadzone przez rodziców dziecka. Mogą one wskazać istotne aspekty stanu zdrowia małego pacjenta. Dodatkowo neurolog dziecięcy może zapytać o historię chorób neurologicznych w rodzinie. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i skonsultować się z bliższymi oraz dalszymi członkami rodziny.

Czytaj więcej

Neurolog dziecięcy Wrocław prywatnie – na czym polega badanie?

Wizyta u neurologa dziecięcego uwzględnia zarówno wywiad medyczny, jak i badanie dziecka. Podczas wywiadu neurolog rozmawia w głównej mierze z rodzicami, ale jeśli dziecko potrafi już mówić, może zadawać niektóre pytania także małemu pacjentowi. Badanie u neurologa dziecięcego sprawdza postawę dziecka i jego sposób poruszania się. W tym celu lekarz może prosić pacjenta o wykonywanie prostych ćwiczeń i ruchów, na przykład o chodzenie po gabinecie, sięganie po przedmioty i inne, nieskomplikowane czynności. Sprawdzane jest także czucie dziecka i jego naturalne odruchy. Na podstawie takiej wizyty może zostać wdrożone leczenie, ale nierzadko neurolog dziecięcy zaleca wykonanie dodatkowych badań i konsultacji, na przykład psychiatrycznych. Większość z nich jest możliwa bezpośrednio w Prywatnym Centrum Medycznym MedicArt.

Neurologia dziecięca Wrocław – w trosce o małych pacjentów

Nasze centrum medyczne znajduje się na spokojnym, dobrze skomunikowanym z resztą miasta osiedlu. Neurolog dziecięcy przyjmuje w dogodnych zarówno dla dzieci, jak i opiekunów godzinach, a nasze wnętrza zapewniają poczucie intymności oraz spokoju, tak ważne w przypadku małych pacjentów. Na miejscu honorujemy płatność zarówno gotówką, jak i kartą. Szczegółowy cennik dostępny jest w osobnej zakładce.

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy