Neurolog Wrocław

NEUROLOGIA – jest to nauka zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia zajmuje się schorzeniami, w których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy u osób dorosłych. Schorzeniami neurologicznymi wieku dziecięcego zajmuje się neurologia dziecięca.

Czym zajmuje się neurologia?

W przypadku neurologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni neurologicznej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne, w ramach których przeprowadzany jest szeroki wywiad. W przypadku zaistnienia konieczności przeprowadzenia badania diagnostycznego USG, istnieje możliwość przeprowadzenia go u nas w centrum. Ponadto lekarz może skierować Państwa na badanie EEG lub EMG, które są istotne w przypadku postawienia trafnej diagnozy.

Dlaczego warto zgłosić się do neurologa?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń Pacjentów do neurologa są bóle i zawroty głowy (między innymi migrenowe). Ponadto powodem zgłoszenia się do specjalisty mogą być tiki i zaburzenia ruchowe jak i zespoły pourazowe układu nerwowego.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • Bóle, zawroty głowy,
 • Migrena
 • Stwardnienie rozsiane
 • Padaczka, omdlenia, stany napadowe u niemowląt i dzieci
 • Choroba Parkinsona
 • Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
 • Zespoły cieśni
 • Tiki i zaburzenia ruchowe
 • Zespoły pourazowe układu nerwowego
 • Choroby mięśni i nerwów obwodowych, polineuropatie, oraz inne choroby układu nerwowego

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska polegająca na szerokim wywiadzie oraz interpretacji wyników badań EEG, EMG. Podczas trwania wizyty lekarz ustali z Państwem strategię działania między innymi dalszych niezbędnych badań oraz przedstawi wstępne leczenie.

Specjaliści neurolodzy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja neurologiczna (pacjenci dorośli)

Jak przebiega wizyta u neurologa we Wrocławiu?

Podczas wizyty neurolog przeprowadza szczegółowy wywiad. To jeden z najważniejszych elementów badania, który pozwala na zdiagnozowanie większości schorzeń, z którymi zgłaszają się pacjenci. Padają wówczas pytania o objawy, początki i częstość ich występowania. W przypadku wielu odchyleń wskazujących na chorobę neurologiczną, ogromne znaczenie ma również ustalenie kolejności występowania dolegliwości. Po przeprowadzeniu wywiadu, neurolog wykonuje badanie fizykalne, mające na celu sprawdzenie odruchów neurologicznych, odczuć pacjenta oraz sprawdzenie, czy jest on w stanie wykonywać konkretne ruchy.

Dobry neurolog dopasowuje badanie do zgłaszanych objawów. Mogą być to następujące badania:

 • głowy obejmujące ocenę kształtu oraz symetrii czaszki, podczas którego neurolog uwzględnia występowanie ubytków kostnych oraz bólu przy opukiwaniu
 • czucia na twarzy, tułowiu oraz kończynach
 • objawów oponowych, w tym sztywności karku, a także kurczu mięśni zginaczy w kończynach dolnych
 • kontrola stanu psychicznego
 • sprawdzenie prostych czynności umysłowych, takich jak czytanie, liczenie, mowa
 • badanie nerwów czaszkowych
 • kontrola zdolności wykonywania ruchów celowych
 • dodatkowe badanie, które zleci neurolog (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny)

U dzieci wizyta przebiega w podobny sposób, wyjątkiem są jednak noworodki i niemowlęta, u których nie ocenia się chodu.

Przyczyny objawów neurologicznych

Należy zwrócić uwagę, że przyczyny objawów, które bada neurolog prywatnie we Wrocławiu, miewają zróżnicowane pochodzenie. Ich źródłem mogą być przebyte wcześniej urazy, a nawet infekcje czy zatrucia. Należy też wspomnieć o guzach i wrodzonych wadach. Znaczenie mają również cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, alkoholizm czy niedobory witaminy B12.

Jak przygotować się do wizyty u neurologa we Wrocławiu?

Planując wizytę u neurologa prywatnie we Wrocławiu, warto przygotować się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, odczuwanych dolegliwości, przebytych chorób oraz występujących w rodzinie schorzeń neurologicznych. Neurolog może zapytać o prowadzony tryb życia, dietę czy wykonywaną pracę. Wszystkie te informacje dają lekarzowi pełniejszy obraz sytuacji, umożliwiając postawienie trafnej diagnozy. Współczesna neurologia pozwala na wykrycie wielu schorzeń, a im szybsze działanie, tym lepiej.
Aby zapisać się na wizytę u neurologa, prosimy o kontakt telefoniczny. Prywatne Centrum Medyczne MedicArt znajduje się na terenie Wrocławia. To tutaj zapewniamy naszym pacjentom kompleksową opiekę specjalistyczną.

 

Rejestracja telefoniczna – neurolog prywatnie

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – neurolog prywatnie

Małgorzata Hanasiewicz – ZnanyLekarz.pl

Marta Dubik-Jezierzańska – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy