Neurologopeda Wrocław

NEUROLOGOPEDIA – Jest to specjalność logopedii, która to według definicji jest nauką o kształtowaniu prawidłowej mowy, usuwaniu wad wymowy oraz nauczaniu mowy w przypadku jej braku lub utraty. Ponadto logopedia zajmuje się wywarciem wpływu na psychikę pacjenta w taki sposób, aby ten nie czuł dyskomfortu z tytułu wad mowy. Zapobiega ujemnemu wpływowi wad wymowy na kontakty interpersonalne. Pośród zadań logopedii wyróżnić można kształtowanie prawidłowej mowy w okresie szkolno – przedszkolnym, doskonalenie mowy, usuwanie wad mowy, nauczanie mowy, usuwanie zaburzeń głosu, zwalczanie trudności w czytaniu i pisaniu. Neurologopedia jest specjalnością logopedii. Zajmuje się ona diagnozą i terapią osób między innymi z afazją, alalią, dyzatrią i porażeniem mózgowym.

Czym zajmuje się neurologopedia?

W przypadku neurologopedii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces terapeutyczny. Umiejętność poprawnego posługiwnia się aparatem mowy jest jedną z najważnieżniejszych.

Dlaczego warto zgłosić się do neurologopedy

Najczęstszymi powodami zgłoszeń Pacjentów do neurologopedy są wszelkie problemy związane z aparatem mowy (wrodzone). Ponadto powodem zgłoszenia się do specjalisty mogą  i zaburzenia mowy nabyte w związku zespołami pourazowymi układu nerwowego.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

  • Zaburzenia rozwoju mowy (opóźnienia rozwoju mowy, afazja, dyzartria, zaburzenia komunikacyjne)
  • Zaburzenia mowy u dzieci z zespołami genetycznymi, zaburzeniami okołoporodowymi, z chorobami układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, z chorobą nowotworową; afazja ekspresyjna, dyzartria,
  • zaburzenia ssania, gryzienia i połykania u niemowląt i dzieci; wcześniactwo, zaburzenia rozwojowe, autyzm

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja neurologopedyczna polegająca na szerokim wywiadzie oraz określeniu powodu wady i doborze dalszych metod terapeutycznych. Podczas trwania wizyty ustalona zostanie z Państwem strategia działania.

Specjalista neurologopeda przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

  • Konsultacja neurologopedy

Rejestracja telefoniczna – neurologopeda wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – neurologopeda wrocław

Agnieszka Giedrojć – ZnanyLekarz.pl

 

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy