Onkolog dziecięcy Wrocław

Onkologia dziecięca Wrocław

Centrum MedicArt zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych u dzieci. Świadczymy usługi medyczne na najwyższym poziomie. Nasza oferta skierowana jest do najmłodszych Pacjentów, u których istnieje ryzyko rozwoju nowotworu, takiego jak: chłoniak, białaczka czy guz lity.

Konsultacje diagnostyczne przeprowadza doświadczony specjalista. Wykwalifikowany onkolog dziecięcy zajmuje się leczeniem niedokrwistości, małopłytkowości, leukopenii czy neutropenii. Poza tym kieruje małych pacjentów na badania histopatologiczne, które mają na celu ocenę zmian chorobowych w tkankach. Wyłącznie lekarz specjalizujący się w onkologii dziecięcej jest w stanie postawić prawidłową diagnozę, jak również podjąć decyzję o rozpoczęciu terapii farmakologicznej, chemio- bądź radioterapii.

Nasza placówka znajduje się przy ulicy Skarbowców 86 we Wrocławiu. Na wizytę u onkologa dziecięcego można umówić się w wybrany sposób – telefonicznie lub online. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 6 dni w tygodniu!

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

 

Onkolog dziecięcy Wrocław – specyfika specjalizacji

Ponieważ przebieg chorób nowotworowych u dzieci znacząco różni się od nowotworów osób dorosłych, wymagają one specjalnej diagnostyki i leczenia. Tego zadania podejmuje się onkolog dziecięcy, który korzysta z precyzyjnych metod diagnostycznych i wdraża terapie lecznicze zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznymi. Dla osób mieszkających w województwie dolnośląskim i jego okolicach diagnostykę może zapewnić prywatny onkolog we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Onkolog dziecięcy – od rozpoznania do leczenia

Dzięki badaniom prenatalnym nowotwór płodu można rozpoznać już w łonie matki. Z kolei w przypadku noworodków, niemowląt oraz starszych dzieci należy zwrócić uwagę na niepokojące objawy. Na ogół onkolog dziecięcy to specjalista, do którego kieruje małego pacjenta inny lekarz pediatra. O chorobie nowotworowej dziecka mogą świadczyć jego: niepokojące wyniki badania krwi, na przykład świadczące o niedokrwistości, zaburzenia równowagi, nagłe zmiany w zachowaniu, niewyjaśniona gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, nagły spadek masy ciała. Należy przy tym pamiętać, że jedynie lekarz onkolog może postawić diagnozę.

Onkologia dziecięca Wrocław – najczęściej stosowane terapie

Jeśli onkolog dziecięcy potwierdzi chorobę pacjenta, natychmiast przystępuje do wdrożenia leczenia dziecka. W Polsce obowiązuje program tak zwanej Szybkiej Terapii Onkologicznej. Wśród terapii nowotworowych stosowanych w przypadku małych pacjentów znajdują się:

  • Farmakoterapia – w tym celu stosowane są między innymi leki stymulujące komórkową odpowiedź immunologiczną i uszkadzające DNA komórek nowotworowych. W przypadku nowotoworów hormonozależnych stosowana jest hormonoterapia.
  • Radioterapia – promieniowanie jonizujące uszkadza DNA komórek nowotworowych.
  • Chemioterapia – wykorzystuje naturalne i syntetyczne substancje do niszczenia szybko dzielących się komórek nowotworowych.
  • Zabiegi chirurgiczne – podstawowy sposób leczenia niektórych rodzajów nowotworów. Na ogół łączy się je z wyżej wymienionymi terapiami przeciwnowotworowymi.

Prywatny onkolog we Wrocławiu – MedicArt

U małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe szczególne znaczenie ma kompleksowa opieka medyczna, która łączy różnych lekarzy i specjalistów. W Prywatnym Centrum Medycznym MedicArt rodzice i ich podopieczni mogą skorzystać z diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Dotyczy to również możliwości dodatkowego wsparcia psychologa dziecięcego, neurologopedy czy fizjoterapeuty.

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy