Ortopeda dziecięcy Wrocław

ORTOPEDIA DOROŚLI I ORTOPEDIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się diagnostyką i leczeniem operacyjnym i zachowawczym schorzeń. Diagnozuje oraz leczy wady wrodzone i nabyte, zapalenia, zakażenia i uszkodzenia oraz zmiany pourazowe. Ortopeda jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem urazów i złamań kości oraz zwalczaniem wszelkich dolegliwości związanych z kondycją kręgosłupa i całego układu ruchu. Do zadań lekarza specjalisty należy diagnoza i leczenie układu kostnego, mięśni, stawów, więzadeł. Są to  składowe dzięki, którym możliwy jest ruch. Od ortopedy wymaga się szerokiej wiedzy na temat anatomii oraz fizjologii ruchu. Pierwotnie ortopedzi zajmowali się leczeniem wad postaw u dzieci, jednak rozwój technologii i medycyny sprawił, że dzisiaj zajmuje się leczeniem również osób dorosłych.

Czym zajmuje się ortopedia i ortopedia dziecięca

W przypadku ortopedii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni ortopedycznej w MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne, diagnostykę USG, leczenie zachowawcze, kwalifikację do zabiegów operacyjnych oraz rehabilitację dzieci.

Dlaczego warto zgłosić się do ortopedy?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń Pacjentów do ortopedy są kontuzje i urazy powstałe w skutek uprawiania sportu oraz zespoły bólowe kręgosłupa, stawów barkowych, łokciowych, biodrowych, kolanowych, skokowych, oraz wiele innych.

W ramach poradni realizowane są także badania USG bioderek niemowlaków (tzw. poradnia preluksacyjna).

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • wady wrodzone postawy,
 • wady nabyte postawy,
 • różne schorzenia kręgosłupa,
 • zmiany związane z przeciążaniem stawów, jak np. zespół cieśni nadgarstka,
 • choroba Scheuermanna,
 • przykurcz Dupuytrena,
 • choroba Olliera,

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja lekarska w trakcie, której lekarz zbierze wywiad oraz podejmie dalsze kroki dotyczące zwalczania dolegliwości.

Prywatne Centrum Medyczne MedicArt to nowoczesna placówka zlokalizowana we Wrocławiu. Zespół złożony z wykwalifikowanych lekarzy specjalistów zapewnia pacjentom kompleksową opiekę medyczną. W szerokiej gamie świadczonych usług znajduje się ortopedia dziecięca, w ramach której przyjmujemy najmłodszych z różnego rodzaju dolegliwościami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ośrodka.

Poradnia ortopedyczna dla dzieci – zakres usług

Lekarze należący do kadry centrum przeprowadzają dokładną diagnostykę przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wykonują badania ultrasonograficzne (USG) oraz prowadzą leczenie zachowawcze. Zajmują się również kwalifikowaniem małych pacjentów do procedur chirurgicznych (operacji). Oprócz tego zakres usług obejmuje rehabilitację dzieci. Im szybciej malec zostanie prawidłowo zdiagnozowany, tym szybciej możemy wdrożyć optymalną metodę leczenia.

Gama badań USG oferowanych w ośrodku obejmuje ultrasonografię dłoni (nadgarstka), mięśni oraz ścięgna Achillesa. Pacjenci mogą także poddać się badaniu USG stawu łokciowego, kolanowego, biodrowego, barkowego czy skokowego. Przeprowadzamy USG stawów biodrowych u niemowlaków. Osoby poszukujące placówki, która przeprowadza tego rodzaju diagnostykę, zapraszamy do poradni preluksacyjnej.

Poradnia ortopedyczna dziecięca – Wrocław

Najczęstszymi gośćmi poradni ortopedycznej są pacjenci, którzy doznali urazu bądź kontuzji. Udzielamy pomocy dzieciom ze schorzeniami kręgosłupa oraz wadami postawy (nabytymi, wrodzonymi). Ponadto można się do nas zgłosić w przypadku przeciążeń stawów – przypadłości takich jak zespół cieśni nadgarstka. Przeprowadzamy specjalistyczne konsultacje z osobami cierpiącymi na chorobę Olliera, Scheuermanna czy przykurcz Dupuytrena.

Po rozpoznaniu problemu, z którym przyszedł do nas pacjent, ustalamy dalszą ścieżkę leczenia. Niejednokrotnie lekarze kierują chorych na fizjoterapię mającą na celu usprawnienie ruchowe. Nasz ortopeda dziecięcy umiejętnie dobiera metodę leczenia, dzięki czemu mali pacjenci mogą szybko powrócić do aktywności. Należący do kadry fizjoterapeuci prowadzą zajęcia z dziećmi z opóźnieniami w rozwoju motorycznym, opiekują się również niemowlętami. Wśród stosowanych przez nich technik można wymienić NDT Bobath Baby, PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe) oraz kinesiotaping dopasowany do potrzeb dziecięcych pacjentów. Najmłodsi biorą też udział w trójpłaszczyznowej terapii stóp.

Oferta obejmuje szkolenia przeznaczone dla rodziców niemowlaków. Opiekunowie mogą nauczyć się na nich prawidłowej pielęgnacji oraz wspomagania rozwoju swojego maluszka.

Wykwalifikowany ortopeda dziecięcy prywatnie

Oprócz dostępu do zaawansowanej aparatury diagnostycznej oraz zabiegowej, służymy pacjentom wiedzą i doświadczeniem. Współpracujący z centrum lekarze oraz fizjoterapeuci dysponują wieloma certyfikatami, które stanowią dowód ich kompetencji. Dyplomy potwierdzają posiadanie uprawnień do posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami oraz metodami. Wysokie kwalifikacje zespołu dają rodzicom gwarancję, że ich potomstwo znajduje się pod profesjonalną opieką. Przykładowo, kierownik medyczny placówki to specjalista w dziedzinie neurologii dziecięcej, członek szeregu stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Ortopeda dziecięcy to specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który wiedzę praktyczną zdobywał w licznych uznanych ośrodkach medycznych.

Większość lekarzy ma specjalizację w zakresie pediatrii, a poza umiejętnościami wyróżnia się także łatwością nawiązywania kontaktów z najmłodszymi pacjentami. Dodatkowo specjaliści sukcesywnie uczestniczą w konferencjach naukowych, kursach oraz warsztatach. Tym sposobem śledzą na bieżąco nowości w ich dziedzinie, co gwarantuje pacjentom dostęp do najnowszych metod terapii.

Serdecznie zapraszamy Państwa do rezerwacji wizyty oraz odwiedzin w naszej placówce. Na siedzibę Centrum Medycznego MedicArt wybraliśmy Wrocław. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu nie będziecie mieć Państwo żadnych trudności z dotarciem do ośrodka z dowolnego punktu miasta czy regionu.

Specjalista ortopeda, ortopeda dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

 • lek. Jakub Wodzisławski

Zakres usług

 • konsultacja ortopedyczna
 • konsultacja ortopedyczna z USG
 • USG ortopedyczne

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy