Ortopeda Wrocław

Specjalistyczna poradnia ortopedyczna Wrocław

Poradnia ortopedyczna działająca w ramach naszego Prywatnego Centrum Medycznego MedicArt we Wrocławiu, zaprasza na wizytę. U nas zostaną Państwo objęci fachową opieką wysoko wyspecjalizowanego lekarza ortopedy dysponującego wiedzą oraz bogatym doświadczeniem w zakresie traumatologii i ortopedii narządów ruchu. Podczas badań wykorzystywane są nowoczesne metody diagnostyczne pozwalające na dokładne określenie budowy, struktury oraz zmian chorobowych zachodzących w obrębie kości kończyn górnych i dolnych, stawów oraz tkanek chrzęstnych.

W ramach poradni specjalistycznej przyjmuje ortopeda sportowy zajmujący się leczeniem urazów i zmian patologicznych w narządach ruchu u osób uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Podczas leczenia zostają wdrożone nowoczesne metody terapeutyczne pozwalające w możliwie najkrótszym czasie wrócić pacjentowi do sprawności i poprawić komfort życia.

Wysoko wykwalifikowany ortopeda Wrocław prywatnie

Jeśli szukają Państwo doświadczonego i wyspecjalizowanego ortopedy we Wrocławiu lub okolicach, który pomoże trafnie zdiagnozować dolegliwość, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Krótki czas oczekiwania na wizytę do ortopedy prywatnie pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i powrót do pełnej sprawności.

Decydując się na konsultację u specjalisty, należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, listę przyjmowanych leków na stałe oraz dokumentację medyczną związaną z wcześniejszym leczeniem i diagnostyką kończyn ruchu, jeśli taką Państwo posiadają.

Na czym polega badanie u ortopedy prywatnie?

Badanie przeprowadzane w gabinecie ortopedycznym składa się z wywiadu i badania klinicznego. Uzupełnieniem diagnostyki klinicznej są badania obrazowe, takie jak: USG, które wykonywane jest w naszym centrum medycznym oraz badania: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, na które lekarz naszego centrum medycznego może wystawić skierowanie, jeżeli zachodzi konieczność ich wykonania. Badanie ortopedyczne ma na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości narządów ruchu oraz ustalenie ich przyczyny, a także wdrożenie właściwego leczenia.

Badanie ortopedyczne rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu, polegającego na uzyskaniu podstawowych informacji o pacjencie, takich jak: dane personalne, wiek, i ogólna przyczyna zgłoszenia się do gabinetu. Następnie przeprowadzony zostaje wywiad szczegółowy ukierunkowany na poznanie dolegliwości pacjenta, ich nasilenie, wpływ na życie i codzienne funkcjonowanie, przyjmowane leki, przebyte urazy oraz ich leczenie. Po wnikliwym wywiadzie lekarz przeprowadza badanie kliniczne polegające na obejrzeniu kończyny.

Podczas badania pacjent może zostać poproszony o zdjęcie obuwia i ubrania (spodni, koszulki). Lekarz obserwuje, w jaki sposób wykonywane zostają poszczególne ruchy kończyną, ocenia jej stan względem zdrowej. Następnie w zależności od potrzeb zostaje wykonane badanie obrazujące USG, które przeprowadza wykwalifikowany ortopeda Wrocław prywatnie można je wykonać w naszym Centrum Medycznym MedicArt w trakcie konsultacji u specjalisty.

Specjalista ortopeda Wrocław i okolice

Podjęcie w odpowiednim czasie leczenia schorzeń układu ruchu znacznie wpływa na długość trwania rekonwalescencji. Szybko podjęte leczenie oraz dobór właściwych środków i metod terapeutycznych pozwala błyskawicznie wrócić do pełnej sprawności. Niestety wiele osób bagatelizuje pojawiające się przez długi czas nawracające objawy choroby i próbuje je przytłumić lekami przeciwbólowymi lub maściami dostępnymi bez recepty.

Zatem kiedy należy zwrócić się do ortopedy? W przypadku wystąpienia urazów narządu ruchu wizyta u specjalisty jest konieczna w trybie pilnym. Kolejnym czynnikiem decydującym o tym, że trzeba udać się do ortopedy, jest pojawienie się nawracających stanów bólowych kości, stawów, ścięgien lub mięśni występujących zarówno miejscowo, jak i w kilku miejscach jednocześnie.

Sygnałem świadczącym o rozwoju zmian patologicznych są również problemy z ruchomością w stawach, obrzęki, trzaski i „skrzypienie” kości, a także trudności w prawidłowym wykonywaniu ruchów kończyną, poruszaniu palcami oraz inne odchylenia od wcześniejszej normy. Ponadto, jeśli prowadzą Państwo aktywny tryb życia i często doznają urazów lub kontuzji, nawet mających łagodny przebieg, warto skonsultować się z ortopedą sportowym, który wdroży odpowiednie metody terapeutyczno-profilaktyczne.

Problemem w podjęciu leczenia ortopedycznego we właściwym terminie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest najczęściej długi czas oczekiwania na wizytę, który uniemożliwia szybką konsultację. W takiej sytuacji często najbardziej rozsądnym rozwiązaniem okazuje się wizyta prywatna. We Wrocławiu, w naszym centrum medycznym, zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych lekarzy, stawiających dobro pacjenta na pierwszym miejscu.

 

Specjalista ortopeda, ortopeda dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Jakub Wodzisławski

Zakres usług

  • konsultacja ortopedyczna
  • konsultacja ortopedyczna z USG
  • USG ortopedyczne

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy