Pediatra Wrocław

PEDIATRIA – jest to nauka oraz jedna ze specjalizacji lekarskich zajmująca się chorobami wieku dziecięcego, opieką nad dziećmi, a także ich rozwojem. Ponadto pediatra jest lekarzem zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem chorób występujących u dzieci. Warto wyróżnić również oddzielną specjalizację związaną z chorobami i schorzeniami wieku dziecięcego, którą jest neonatologia. Jest to specjalizacja badająca choroby wieku niemowlęcego.

Czym zajmuje się neonatolog?

W przypadku pediatrii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni pediatrii i neonatologii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistów, w trakcie których zbierany jest szeroki wywiad na temat dolegliwości. Ponadto w naszym centrum przeprowadzamy bilans zdrowia dziecka.

Dlaczego warto zgłosić się do pediatry/neonatologa?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do pediatry są kaszel, katar, stany podwyższonej temperatury, biegunki, zaparcia, wymioty, wysypki, a tkaże zmiany naskórne. Poza tym powodem stawienia się na wizycie u pediatry może być również brak apetytu, problemy ze snem, płaczliwość i różne potencjalne wady rozwojowe.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli twojemu dziecku dolegają:

 • biegunki,
 • zaparcia,
 • wymioty,
 • wysypki,
 • kaszel i katar,
 • zmiany naskórne,
 • stany podwyższonej temperatury ciała

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja lekarska w ramach, której zebrany będzie szeroki wywiad na temat powodu dolegliwości.

Czytaj dalej

Prywatne Centrum Medyczne MedicArt zajmuje się m.in. świadczeniem usług dla najmłodszych pacjentów. Zachęcamy rodziców do uważnego obserwowania swoich dzieci. Nie zawsze malec potrafi przekazać, że coś go boli oraz na czym konkretnie polega jego problem zdrowotny. W razie zauważenia niepokojących objawów nie należy zwlekać z rezerwacją wizyty u lekarza pediatry. Im wcześniej dziecko trafi do gabinetu, tym szybciej może być poddane terapii

Pediatra Wrocław

Nasi specjaliści cechują się bardzo dobrym podejściem do małych pacjentów. Kompetentnemu pediatrze nie powinno sprawiać trudności nawiązanie relacji z dzieckiem. Nawet jeśli malec bywa „marudny” z powodu odczuwanych dolegliwości, lekarz wie, jak postępować, aby znaleźć ich przyczynę. Dysponuje narzędziami, dzięki którym dokonuje analizy oraz oceny stanu zdrowia malucha.
Zespół pracujący w placówce cechuje się cierpliwością, zrozumieniem oraz dużą dozą empatii. Umie słuchać – zarówno rodzica, jak i dziecka (szczególnie gdy potrafi się ono porozumiewać). Poza samym wywiadem oraz badaniem uważnie obserwuje reakcje małego pacjenta, aby uzyskać jak najwięcej potrzebnych informacji.

Pediatra prywatnie Wrocław

Rodzice, którzy szukają we Wrocławiu pediatry przyjmującego prywatnie, mogą przyprowadzić malucha do nas. Wykonujemy diagnostykę oraz leczenie dzieci w ramach usług komercyjnych.
Jeżeli opiekunowie chcą zapisać dziecko do pediatry prywatnie, nasze centrum to placówka, w której pracuje kilku specjalistów tej dziedziny. Większość posiada dodatkowo inną specjalizację, np. w zakresie reumatologii, hematologii czy neonatologii. Zapewnia im to możliwość leczenia nie tylko dzieci w wieku szkolnym, lecz również noworodków.

Doświadczony lekarz pediatra Wrocław

Poza leczeniem szeregu chorób wieku dziecięcego zajmujemy się także opieką nad zdrowymi dziećmi. Rodzice przyprowadzają do nas swoje potomstwo na regularne kontrole, szczepienia etc. Możemy dbać o prawidłowy rozwój małych pacjentów oraz szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości.
Kwalifikacje oraz naturalne predyspozycje umożliwiają nam nawiązywanie kontaktu z dziećmi. Umiemy „oswoić” maluchy z gabinetem oraz procedurami, którym je poddajemy. Dzięki temu najmłodsi nie obawiają się cyklicznych odwiedzin w placówce.

Specjalista pediatra Wrocław prywatnie

Nasze centrum regularnie odwiedzają osoby poszukujące pediatry We Wrocławiu prywatnie przyjmuje wielu specjalistów. W MediArt pracuje zespół złożony z lekarzy, którzy zdobywali doświadczenie w różnych placówkach medycznych. Ich wiedza oraz umiejętności pozwalają postawić trafną diagnozę, a następnie ustalić najlepszą ścieżkę leczenia.

Specjaliści pediatrzy i neonatolodzy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja pediatryczna
 • Konsultacja neonatologiczna
 • Diagnostyka zespołów gorączek nawrotowych (PFAPA, FMF, TRAPS, HIDS, MWS).
 • choroby wieku noworodkowego,
 • wcześniactwo
 • zakażenia wrodzone – diagnostyka i leczenie, interpretacja wyników badań
 • Toksoplazmoza wrodzona, interpretacja wyników, kwalifikacja do leczenia.
 • Choroby zakaźne wieku dziecięcego – gorączkowe, wysypkowe, odzwierzęce, odkleszczowe.
 • Choroby wątroby wieku dziecięcego.
 • Szczepienia ochronne; kwalifikacja, kalendarz szczepień

Rejestracja telefoniczna – pediatria i neonatologia

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – pediatria i neonatologia

Zofia Szymańska-Toczek – ZnanyLekarz.pl

Jadwiga Węcławek-Tompol – ZnanyLekarz.pl

Joanna Ptaszyńska – ZnanyLekarz.pl

 


 

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy