Psycholog Wrocław

PSYCHOLOGIA – jest to nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką i zachowaniami człowieka. Ponadto bada ona również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie. Poza tym psychologia czerpię pełnymi garściami z takich nauk jak: socjologia, antropologia, filozofia i biologia. Dodatkowo dzięki własnym metodom eksperymentalnym psychologia jest nauką samodzielną, zaliczaną do nauk społecznych i humanistycznych. Swoją nazwę zawdzięcza językowi greckiemu i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „naukę o duszy”

Czym zajmuje się psycholog?

W przypadku psychologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces terapii.

W ramach poradni psychologii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje psychologiczne i terapię dopasowaną do potrzeb pacjenta na bazie szerokiego wywiadu rozpoznawczego.

Dlaczego warto zgłosić się do psychologa?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń pacjentów do psychologa są problemy rozwojowe wieku dziecięco oraz problemy związane z utratą pracy czy też bliskiej osoby.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • zaburzenia:
  • lękowe,
  • nastroju,
  • zachowania,
 • depresja,
 • kryzys,
 • żałoba

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod terapeutycznych podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja specjalisty.

 

Czytaj więcej

Prywatne Centrum Medyczne MedicArt oferuje pacjentom wsparcie psychologiczne. Otaczamy opieką dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Psycholog Wrocław

Gabinet psychologa to miejsce, gdzie trafia człowiek z problemem, z którym nie potrafi sobie samodzielnie poradzić. Nierzadko specjalista w tej dziedzinie jest jednym z pierwszych, z którymi pacjent ma kontakt. Bywa, że jego przypadek wymaga konsultacji bądź osobnej terapii u psychiatry. W takiej sytuacji zadanie psychoterapeuty polega na wstępnym zdiagnozowaniu problemu, a następnie przekierowaniu pacjenta do lekarza.

Pomoc psychologiczna Wrocław

Trudno wymienić wszystkie przesłanki do wizyty w gabinecie psychologa. Wskazaniem może być przedłużający się okres żałoby, stres związany ze zmianą pracy albo jej utratą, jak również kłopoty w związku. Po wsparcie zgłaszają się też ludzie z różnego rodzaju fobiami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie.

Wykwalifikowany psycholog dla młodzieży Wrocław

Psychoterapeuci pracujący w naszym centrum posiadają odpowiednie kwalifikacje pozwalające im zajmować się różnymi przypadkami. Osoby poszukujące we Wrocławiu psychologa znajdą u nas specjalistów z doświadczeniem m.in. w prowadzeniu pacjentów onkologicznych czy borykających się z uzależnieniami od alkoholu, leków, środków farmakologicznych, gier etc.
Każdorazowo cel dobrego psychologa stanowi dobranie optymalnej terapii. Dopasowuje metodę indywidualnie dla każdego pacjenta, który powierza mu swoje zdrowie psychiczne.

Doświadczony psychoterapeuta Wrocław

Zapewniamy pełną pomoc psychologiczną młodzieży. Dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatki mogą liczyć na opiekę specjalistów w dowolnej sytuacji. Warto zapisać dziecko na wizytę, jeśli np. obawia się chodzić do szkoły, ma trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami albo podlega szykanom.
Konsultacja z psychologiem to rozsądne wyjście również w przypadku gdy młody pacjent ma zaniżoną samoocenę, stany lękowe, fobie etc.

Wrocław psycholog dla dzieci i dorosłych

Poza psychologiem dla młodzieży swoje usługi oferuje specjalista zajmujący się problemami osób dorosłych. Na terapię zgłaszają się do niego ludzie zmagający się z bezsennością, nerwicami oraz stanami depresyjnymi. Przyjmuje pacjentów poszukujących rozwiązania sytuacji kryzysowych w rodzinie, pracy czy bliskim otoczeniu.

Prywatna wizyta u psychologa Wrocław

Nasi specjaliści prowadzą terapię, wykorzystując na spotkaniach różne techniki. Śledzą na bieżąco nowości w dziedzinie psychologii, aby móc zapewniać pacjentom najlepszy poziom leczenia.

Specjalista psycholog  przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja psychologa
 • psychologia rozwojowa (ocena rozwoju niemowląt i dzieci, diagnostyka trudności szkolnych zaburzeń koncentracji uwagi, zespoły nadruchliwości, nadpobudliwości, autyzm)
 • psychoonkologia (problemy pacjentów z chorobą nowotworową lub przewlekłą i ich rodzin)
 • psychoterapia
 • Terapia uzależnień
 • EEG biofeedback

Rejestracja telefoniczna – psycholog Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – psycholog Wrocław

Aleksandra Szumna – ZnanyLekarz.pl

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy