Reumatolog dziecięcy Wrocław

Reumatologia dziecięca Wrocław

MedicArt to miejsce, w którym prowadzona jest najlepsza reumatologia dziecięca we Wrocławiu. Specjaliści z tego oddziału zajmują się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń metabolicznych, zapalnych i zwyrodnieniowych kości oraz stawów. Przedmiotem badań są też ogólnoustrojowe stany zapalne tkanki łącznej. Pacjenci mogą liczyć na skuteczne leczenie oraz działania profilaktyczne, które zapobiegają pojawianiu się dolegliwości. Rodzice, którym potrzebny jest profesjonalny reumatolog dziecięcy we Wrocławiu, powinni zapoznać się z grafikiem przyjęć w naszej placówce.

Reumatolog dziecięcy Wrocław

Doświadczony reumatolog dziecięcy ma nie tylko kompetencje do rozpoznawania i zwalczania chorób reumatologicznych, ale też dysponuje wiedzą i umiejętnościami pracy z młodymi Pacjentami. Doskonale wie, jak wzbudzić w nich poczucie zaufania, rozładować stres i niepewność. Dzięki temu chorym łatwiej przychodzi szczera rozmowa, co pozwala lekarzowi zebrać kompletny wywiad. To bardzo istotne, bo reumatologia dziecięca to dziedzina medycyny, w której nie ma chwili do stracenia, a czas i szybkość postawienia trafnej diagnozy odgrywają kluczowe role.

Jak działa reumatolog dziecięcy?

W naszym ośrodku we Wrocławiu praktykowane jest indywidualne podejście do Pacjentów. Specjaliści doskonale zdają sobie sprawę, że w medycynie każdy przypadek jest inny. Ta sama choroba może mieć różne przyczyny, odmienny przebieg, a tym samym skuteczne na nią mogą być inne sposoby leczenia.

Dlatego lekarze nie wykazują rutynowego podejścia. W trosce o zdrowie Pacjentów i trafne postawienie diagnozy wykonują dokładne badania. W zależności od objawów, z jakimi boryka się chory, przeprowadzana jest morfologia krwi, tomografia komputerowa, diagnostyka USG lub analiza moczu. Otrzymane wyniki dają dokładny obraz problemu i pozwalają na bezbłędne rozpoznanie choroby.

Po postawieniu diagnozy podejmowane jest właściwe leczenie. W reumatologii dziecięcej najczęściej stosuje się zabiegi fizjoterapeutyczne oraz farmakologię z zastosowaniem środków przeciwzapalnych. Młody Pacjent musi mieć świadomość, że proces zwalczania choroby może być długotrwały i wymagający cierpliwości. Niekiedy specjalista zmuszony jest wykonać punkcję lub zastosować techniki iniekcyjne podczas wizyty.

Czytaj więcej

W naszym centrum otaczamy profesjonalną opieką dzieci z problemami kości oraz stawów. Współpracujący z nami specjaliści zajmują się również profilaktyką. Wdrażają metody mające za zadanie zapobiegać wystąpieniom lub nawrotom schorzeń kości czy stawów. Leczą też szeroki zakres chorób ogólnoustrojowych tkanki łącznej. Przyjmują najmłodszych, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież.

Reumatologia dziecięca Wrocław

W ramach pracy przychodnia reumatologiczna dla dzieci zajmuje się świadczeniem usług medycznych najmłodszym pacjentom. Zachęcamy do uważnej obserwacji swoich dzieci i niezwlekania z rezerwacją wizyty w razie pojawienia się niepokojących objawów. Wśród symptomów, które powinny skłonić rodzica do zapisania potomka na konsultację, należą bóle mięśni, kości oraz stawów. Specjalista powinien zobaczyć pacjenta w przypadku, gdy wystąpiła wysypka skórna. Prócz tego nie należy odkładać spotkania z lekarzem przy przedłużającym się stanie podgorączkowym.
Przesłanką do odwiedzin reumatologa dziecięcego może być opuchlizna albo zniekształcenie stawów. Kolejne wskazania to obrzęki stawów oraz trudności dziecka z poruszaniem się. Wszelkie problemy ograniczające ruchliwość malucha oraz utrudniające mu codzienne funkcjonowanie powinien przeanalizować, a następnie ocenić lekarz.

Sprawdzony reumatolog dziecięcy Wrocław

Specjaliści reumatologii dziecięcej należący do zespołu MedicArt otaczają opieką małych Pacjentów z podejrzeniami wrodzonej choroby reumatologicznej. Pomagają także dzieciom z niepokojącymi objawami w obrębie układu ruchu. Przy czym mogą to być dolegliwości niezwiązane z wadą wrodzoną, jak również ze stanami przeciążeniowymi, kontuzjami czy nagłymi urazami.
Nierzadko bywa tak, że reumatologa dziecięcego w diagnostyce wspierają też lekarze innych specjalizacji. W zależności od indywidualnego przypadku może to być m.in. ortopeda dziecięcy albo pediatra.

Dziecięca poradnia reumatologiczna we Wrocławiu

Specjaliści dziecięcej poradni reumatologicznej wiedzą, jak wyjaśnić maluchowi, dlaczego odczuwa ból. To znacząco ułatwia współpracę z małym pacjentem, który uskarża się na dolegliwości oraz dyskomfort.
Prywatne Centrum Medyczne MedicArt zapewnia pacjentom w każdym wieku dostęp do zaawansowanych badań oraz technik leczenia. Przyjmujemy dzieci ze schorzeniami reumatycznymi, wykazując się przy tym dużą dozą empatii oraz wyczucia. Nasi lekarze umieją nawiązać dobry kontakt z małymi gośćmi ośrodka. Łatwość w relacjach z najmłodszymi pozwala im przeprowadzić proces leczenia sprawnie, a przede wszystkim skutecznie.

 

W MedicArt reumatolog dziecięcy prywatnie leczy takie dolegliwości jak:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • łuszczycowe zapalenie stawów,
 • zesztywniające zapalenie stawów,
 • toczeń rumieniowaty układowy,
 • zapalenia naczyń skórno-mięśniowych,
 • twardzina,
 • polimialgia reumatyczna,
 • fibromialgia,
 • sarkoidoza,
 • dna moczanowa.

Umów się na wizytę w celu szerokiej konsultacji lekarskiej, poznania przyczyn dolegliwości oraz ustalenia metod ich zwalczania. W trakcie porady mogą zostać przeprowadzone drobne zabiegi medyczne.

Specjalista reumatolog dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja reumatologiczna (dzieci w każdym wieku)

Rejestracja telefoniczna – reumatolog Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – reumatolog Wrocław

 


 

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy