Reumatolog Wrocław

REUMATOLOGIA – Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami metabolicznymi, zapalnymi, zwyrodnieniowymi kości i stawów. Ponadto reumatologia zajmuje się również ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznaniem, leczeniem i zapobieganiem. Do najczęstszych schorzeń w reumatologii należy dna moczanowa.

Czym zajmuje się reumatolog?

W przypadku reumatologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Dlatego umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni reumatologii w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalisty, diagnostykę i leczenie chorób kości i stawów. Poza tym zajmujemy się także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej dzieci i dorosłych.

Dlaczego warto zgłosić się do reumatologa?

Terapia stosowana podczas leczenia reumatologicznego jest dobierana w sposób indywidualny i uzależniana od dolegliwości jakie dotyczą pacjenta. Najczęściej leczenie jest długotrwałe i polega na stosowaniu leków przeciwzapalnych oraz fizjoterapii. Podczas leczenia, specjalista reumatolog wykonuje punkcje i iniekcje. W przypadku, gdy nastąpi konieczność pacjent może zostać skierowany na zabieg chirurgiczny.

Badania jakie może zlecić reumatolog to morfologia krwi, badanie moczu oraz diagnostyka USG czy tomografia komputerowa. Zlecenie każdego z wymienionych badań uzależnione jest od indywidualnej oceny choroby przez lekarza. Następnie lekarz na bazie wyników badań dobiera najlepszą możliwą metodę leczenia.

Czytaj więcej

Do lekarza specjalizującego się w reumatologii należy się zgłosić w każdym przypadku silnego bólu w okolicach stawów. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których dolegliwości bólowe są nasilone, a do tego nawracają pomimo stosowania leków przeciwzapalnych. Jeżeli pojawia się np. ból ścięgien, mięśni bądź kości, który nie ustępuje, utrudnia codzienne funkcjonowanie, trzeba umówić się na wizytę.

 

Reumatologia Wrocław

W naszym Prywatnym Centrum Medycznym MedicArt przyjmujemy pacjentów zmagających się z dolegliwościami o różnej etiologii. Udzielamy wsparcia medycznego osobom dorosłym oraz dzieciom. Odwiedzają nas nie tylko seniorzy – dużą grupę pacjentów stanowią osoby młode, w sile wieku.
W poradni reumatologicznej zajmujemy się pomaganiem chorym, u których poza bólem występują również inne niepokojące objawy. Należą do nich np. obrzęki, wysypka lub zaczerwienienie skóry. Podejrzenia powinna wzbudzać też gorączka albo stan podgorączkowy. Ponadto istotną przesłanką do wizyty u lekarza może być poranna sztywność stawów, ich opuchlizna albo zniekształcenia.

 

Doświadczony reumatolog Wrocław

Z MedicArt współpracują wykwalifikowani lekarze specjaliści. Dzięki temu pacjenci trafiają w ręce osób dysponujących odpowiednią wiedzą z dziedziny reumatologii oraz doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób reumatycznych.
Do placówki trafiają pacjenci borykający się z trudności w życiu codziennym. Wśród problemów, z którymi muszą się zmagać, można wymienić schylanie się, podnoszenie przedmiotów oraz utrzymywanie ich w palcach. Część pacjentów skarży się na dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej, których nie wywołują schorzenia żołądka. W ich przypadku na znalezieniu przyczyny choroby skupiają się nie gastroenterolodzy, a specjaliści reumatolodzy.

 

Poradnia reumatologiczna Wrocław

Pacjenci odwiedzający placówkę powinni wstępnie przygotować się do wizyty. W trakcie spotkania zadanie reumatologa polega na uzyskaniu od chorych jak najwięcej informacji. Między innymi, może zapytać o porę, w której ból doskwiera im najbardziej (dzień, noc), a także gdzie dokładnie zlokalizowane są dolegliwości (całe dłonie, palec, które stawy etc.). Dokładny wywiad poparty później badaniem przełoży się na trafną diagnozę, a następnie na skuteczną terapię.

 

Reumatolog Wrocław prywatnie

Świadczymy usługi medyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Prócz tego oferujemy procedury komercyjne – odpłatnie. Osoby poszukujące we Wrocławiu reumatologa prywatnie mogą umówić się na wizytę. Szybki termin spotkania oznacza możliwość rozpoczęcia w krótkim czasie terapii oraz uniknięcia rozwoju choroby do bardziej zaawansowanego stadium.

 

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • Reumatoidalne zapalenie stawów,
 • młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów,
 • choroba zwyrodnieniowa stawów,
 • łuszczycowe zapalenie stawów,
 • zesztywniające zapalenie stawów,
 • toczeń rumieniowaty układowy,
 • zapalenia:
  • naczyń,
  • skórno-mięśniowe,
 • twardzina,
 • polimialgia reumatyczna,
 • fibromialgia,
 • sarkoidoza,
 • dna moczanowa,

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie szeroka konsultacja lekarska oraz wykonane mogą zostać drobne zabiegi medyczne.

 

Specjalista reumatolog przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja reumatologiczna (dzieci i dorośli w każdym wieku)

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa

 


 

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

 

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy