USG jąder Wrocław

USG jąder Wrocław – badanie w MedicArt

Jak wygląda badanie USG jąder? Za pomocą ultradźwięków obrazowany zostaje ogólny stan zdrowia jąder, najądrzy oraz moszny. W przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego, USG pozostaje całkowicie bezpieczną metodą diagnostyczną dla wrażliwej struktury jąder. Wykrywa ewentualne guzy, torbiele, wodniaki oraz żylaki, dzięki czemu przyspiesza diagnozę wielu chorób i dolegliwości, takich jak nowotwory, skręt albo przyczepka jądra. USG jąder to całkowicie bezbolesne badanie, które nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.

Wykonanie USG jąder często zleca lekarz, jednak pacjent może także samodzielnie zgłosić się na badanie, jeśli zaobserwuje u siebie niepokojące objawy. Wskazaniem do badania jest na przykład stan zapalny jąder, wszelkie guzki wyczuwalne w obrębie moszny, krwiaki, ropnie oraz doznane urazy gonady. Niepokojąca jest każda zmiana w wyglądzie jąder, m.in. ich powiększenie i zmniejszenie, zaczerwienienie oraz opuchlizna. Nie należy również bagatelizować bólu i dyskomfortu jąder, które także stanowią wskazanie do wykonania badania USG.

Mężczyźni z Wrocławia lub okolic chcący wykonać USG jąder, mogą skorzystać z usług Prywatnego Centrum Medycznego MedicArt.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński
  • dr n. med. Ewa Syweńki

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy