USG jąder Wrocław

USG jąder Wrocław – badanie w MedicArt

Badanie ultrasonograficzne – znane, jako USG – jest obecnie standardem w diagnostyce chorób wielu układów i narządów. Dzięki zastosowaniu tej technologii – będącej dużo bezpieczniejszą dla pacjenta, niż chociażby badanie rentgenowskie – możliwe jest wczesne wykrycie schorzeń zagrażających naszemu życiu i zdrowiu oraz dobór właściwiej terapii. Nie inaczej jest w przypadku profilaktyki i leczenia chorób jąder. Kiedy należy wykonać badanie USG jąder?

Wskazania do wykonania USG jąder

USG jądra lub jąder jest bardzo przydatnym – a niekiedy wręcz koniecznym – badaniem przy podejrzeniu i leczeniu takich schorzeń, jak nowotwory, skręt albo przyczepka jądra. Wynika to z faktu, że profesjonalne wykonanie tego badania wysokiej klasy sprzętem, pozwala wykryć guzy, torbiele, wodniaki oraz żylaki. W związku z tym wskazanie do wykonania USG jąder stanowią wszelkie urazy i zmiany gonady, a w tym przede wszystkim guzki wyczuwalne w obrębie moszny, krwiaki, ropnie, a także stan zapalny. USG jąder jest także badaniem wykonywanym w ramach diagnostyki zaburzeń płodności.

Stąd też mężczyzna, który zaobserwował objawy polegające na powiększeniu bądź zmniejszeniu jąder, ich zaczerwieniu lub opuchliźnie, czy bolesności bądź jakimkolwiek innym dyskomforcie, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza – wówczas zlecenie badania ultrasonograficznego najpewniej będzie podstawą diagnostyki. Oczywiście USG jąder może zostać wykonane także bez szczególnych objawów, po prostu jako bardzo dobra profilaktyka przed chorobami narządów płciowych. Co więcej – regularne wykonywanie USG jąder powinno być nawykiem każdego mężczyzny, pozwalającym na skuteczne przeciwdziałanie pojawieniu się niebezpiecznych zmian.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zabiegu

Omawiane tu badanie jest całkowicie bezbolesne i właściwie nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. To jak przebiega USG jąder może sobie w łatwy sposób wyobrazić każdy, kto choć raz był świadkiem wykonywania ultrasonografii czy też był jej poddany. Lekarz za pomocą specjalnej głowicy bada narząd, obserwując na monitorze pojawiający się obraz, który umożliwia mu dokładną ocenę stanu jąder, najądrzy i moszny oraz ich ewentualnych zmian. W zależności od wyników USG może zajść konieczność przeprowadzenia dalszych badań, jednak bardzo często już samo USG jąder pozwala na postawienie właściwiej diagnozy.

Oczywiście w tego rodzaju badaniach zawsze dużą rolę odgrywa komfort pacjenta i zapewnienie mu maksimum intymności. Stąd warto, aby mężczyźni z Wrocławia lub okolic poszukujący specjalisty zajmującego się USG jąder udali się do doświadczonego lekarza, dysponującego zarówno odpowiednim urządzeniem do wykonania tego badania, jak i wiedzą potrzebną do zinterpretowania wyniku oraz podejściem do pacjenta zapewniającym poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Połączenie tych czynników pozwala na wykonanie miarodajnego USG jąder, które pozwoli na wykrycie zmian, wdrożenie odpowiedniego leczenia bądź zapewnienie pacjenta o dobrym stanie jego zdrowia.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński
  • dr n. med. Ewa Syweńki

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy