USG kanału kregosłupa Wrocław

USG kręgosłupa Wrocław

Choć w dociekaniu przyczyn dolegliwości ze strony kręgosłupa wykorzystuje się najczęściej badanie rentgenowskie i tomografię komputerową, to bardzo pomocną metodą diagnostyczną jest również ultrasonografia. Technika ta pozwala na dostrzeżenie ewentualnych zmian w więzadłach kręgosłupa, oraz znajdujących się w jego pobliżu tkankach miękkich i naczyniach krwionośnych. USG dotyczące kręgosłupa w zależności od miejsca, w którym pojawiają się dolegliwości, może obejmować odcinek szyjny, piersiowy oraz lędźwiowy. To szybkie i bezbolesne badanie, któremu poddawani są pacjenci w różnym wieku.

USG kanału kręgowego

Jest to technika diagnostyczna umożliwiająca ocenę znajdujących się wewnątrz kanału kręgowego struktur oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w ich obrębie, a także w budowie samego kanału (np. rozszczepienie kręgosłupa). Badanie kanału kręgowego za pomocą USG musi być wykonane przed ukończeniem procesu kostnienia łuków kręgów, dlatego przeprowadza się je tylko u noworodków i niemowląt. Podczas badania dziecko układane jest w pozycji leżącej, a głowica ultrasonografu przykładana jest wzdłuż całej linii kręgosłupa. Jest to całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna technika umożliwiająca wczesną diagnozę wielu poważnych nieprawidłowości i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

USG kręgosłupa

To najpopularniejsze badanie obrazowe zlecane jest pacjentom cierpiącym z powodu różnego rodzaju bólu pleców. Aby poddać się USG kręgosłupa, konieczne jest skierowanie od lekarza, który określa również, w jakiej pozycji ma zostać przeprowadzane badanie. USG kręgosłupa jest bardzo przydatne w ocenie wad postawy, pozwala też na wykrycie zmian zapalnych i zwyrodnieniowych, dyskopatii, złamań czy rotacji kręgów. Pomaga rozpoznać zmiany tkanki otaczającej kręgosłup, jak i struktury wewnątrz niego. Badanie jest bezbolesne, trwa kilka minut, a jedyną niedogodnością jest konieczność chwilowego wstrzymania oddechu i pozostania w bezruchu.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy