USG łokcia Wrocław

W specjalistycznym Centrum Medycznym MedicArt zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń z zakresu wielu dziedzin medycyny. Między innymi, przeprowadzamy badania USG ortopedyczne obejmujące bark, kolano czy łokieć. Dzięki ultrasonografii stawu łokciowego możemy szybko, dokładnie, a przy tym bezboleśnie ocenić stan tkanek miękkich stawu.

Nieinwazyjne badania USG łokcia Wrocław

Do pracowni USG trafiają zarówno pacjenci ze stanami ostrymi, jak i przewlekłymi. Badania pozwalają wykryć ewentualne zmiany patologiczne stawu, postawić właściwą diagnozę, a następnie wdrożyć najlepszą metodę leczenia. Przeprowadzamy USG łokcia we Wrocławiu, w świetnie skomunikowanym miejscu, do którego łatwo dojechać z dowolnego punktu.

W naszej placówce medycznej najczęściej wykonujemy diagnostykę u osób ze stłuczeniami albo złamaniami. Odwiedzają nas pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, prócz tego udzielamy pomocy chorym z problemem łokcia tenisisty oraz łokcia golfisty. Badamy staw łokciowy u ludzi uskarżających się na przykurcze mięśniowe. Przyjmujemy również cierpiących z powodu skostnienia okołostawowego albo wewnątrzstawowego. Kolejna grupa badanych to chorzy z zespołem rowka nerwu łokciowego (dolegliwość nosi drugą nazwę – zespół kanału łokciowego).

USG łokcia Wrocław

Na badania ultrasonograficzne łokcia zgłaszają się do nas osoby w każdym wieku, kobiety oraz mężczyźni. To przedstawiciele różnych zawodów, ludzie o aktywnym trybie życia oraz spędzający wiele godzin przy komputerze. Badamy przy użyciu aparatu USG staw łokciowy pracowników fizycznych oraz biurowych. Na wizytę w pracowni zapisują się ci, którzy unikają aktywności fizycznej oraz profesjonalni sportowcy. Cierpią z powodu dolegliwości bólowych w obrębie stawu łokciowego, zmagają się też z patologicznymi zmianami w tym obszarze.

Problemy zdrowotne wymagające USG łokcia mogą pojawić się w efekcie nagłego urazu albo przeciążeń w czasie intensywnego wysiłku fizycznego (włącznie z treningiem). Nierzadko występują na skutek monotonnych ruchów wykonywanych przy pracy. Lekceważone, mogą stopniowo się zwiększać, utrudniając codzienne funkcjonowanie.

USG stawu łokciowego Wrocław

Diagnostyką USG stawu łokcia zajmują się u nas wykwalifikowani specjaliści. Wykorzystując zaawansowany technologicznie ultrasonograf, skupiają się na dokładnej analizie nieprawidłowości w obrębie struktur stawowych. Dzięki badaniu mogą wskazać zmiany chorobowe w tej strefie, takie jak m.in. stany zwyrodnieniowe stawu lub zespoły uciskowe nerwów w okolicy łokcia.

W naszej pracowni znajdującej się we Wrocławiu dokonujemy oceny zwyrodnień oraz uszkodzeń przyczepów ścięgien mięśni. Badając łokieć przy użyciu USG, uzyskujemy możliwość wykrycia zapalnego albo pourazowego wysięku w stawie łokciowym. Badamy pacjentów z uszkodzeniami więzadeł pobocznych, a także z zapaleniem kaletki łokciowej czy promieniowo-dwugłowej.

Badania stawu łokciowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli jednak nie jest to pierwsze spotkanie z ultrasonografistą, należy zabrać wyniki poprzedniego (bądź poprzednich) USG. Dotyczy to wszelkiej dokumentacji medycznej z poprzedniej terapii.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy