USG płuc i opłucnej Wrocław

Specjalistyczne Centrum Medyczne MedicArt to nowoczesna placówka, w której pacjenci mogą liczyć na szeroki zakres usług. Przeprowadzamy badania diagnostyczne oraz zabiegi w ramach wielu dziedzin medycyny. Do oferowanych świadczeń należy ultrasonografia, w tym badania USG wykonywane u osób z problemami układu oddychania.

Diagnostyka USG opłucnej Wrocław

Aparat USG pozwala na wykrycie szeregu schorzeń płuc bez narażania badanych na promieniowanie rentgenowskie. Ultrasonograf umożliwia też rozpoznanie powikłań po różnego rodzaju urazach klatki piersiowej. Badamy metodą USG opłucną oraz zlokalizowane powierzchownie części płuc. W przypadku zmian chorobowych albo pourazowych leżących w głębszych partiach płuc kierujemy chorych na tomografię komputerową lub zdjęcia RTG.

Wykonujemy USG płuc u osób w każdym wieku. To bezpieczne, nieinwazyjne badania, na które mogą się zgłosić nawet kobiety w ciąży. Poddajemy im również małe dzieci.

Badania USG płuc Wrocław

Z diagnostyki z użyciem ultrasonografu korzystają chorzy z zapaleniem bądź obrzękiem płuc, powstałym np. w wyniku przewlekłej niewydolności krążenia. Badanie wykrywa schorzenia śródmiąższowe płuc oraz zatorowość płucną. Dzięki USG opłucnej możemy pomóc pacjentom ze zwiększoną ilością płynu w jamie opłucnej oraz ludziom z odmą opłucnową. Przy pomocy aparatu uzyskujemy obraz zrostów lub ropniaków opłucnej albo ropni płuca.

Wśród przesłanek do badania ultrasonograficznego płuc można wymienić przewlekły kaszel oraz bóle w klatce piersiowej. W razie nawracających duszności czy trudności z oddychaniem także nie należy zwlekać z wizytą w ośrodku. To samo dotyczy odkrztuszania bądź plucia z krwią oraz urazów w obrębie klatki piersiowej.

USG klatki piersiowej Wrocław

Do osób, które powinny udać się na badania płuc, należą rekonwalescenci po silnych przeziębieniach. Niektórzy mimo upływu czasu wciąż odczuwają skutki schorzenia. Dzięki USG klatki piersiowej lekarze będą mogli wdrożyć u tej grupy chorych odpowiednie leczenie.

Diagnostykę wykonują specjaliści posiadający uprawnienia, wiedzę oraz doświadczenie w obsłudze ultrasonografu.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy