USG ścięgna achillesa Wrocław

USG ścięgna Achillesa jest wykorzystywane w momencie diagnozowania nieprawidłowości w obrębie układu ruchu. Umożliwia ocenę ścięgien, okolicznych mięśni, przyczepów i więzadeł, zatem jest wykonywane niemal rutynowo w przypadku wszystkich problemów tej okolicy. Badanie ultrasonograficzne zleca się w sytuacji, w której pacjent skarży się na ból, doznał jakichkolwiek urazów ścięgna czy po to, by ocenić postępy w leczeniu. Wykonuje się je również wtedy, kiedy mamy do czynienia z obrzękami, ograniczeniem ruchomości czy stanami zapalnymi.

Kto jest narażony na uszkodzenia ścięgna Achillesa?

Spośród USG ścięgien najczęściej wykonuje się właśnie USG ścięgna Achillesa, które jest największym ścięgnem, występującym u człowieka. Jego prawidłowa budowa umożliwia swobodne poruszanie się i wykonywanie czynności dnia codziennego – skakanie, wchodzenie po schodach, przemieszczanie się. Nierzadko do jego uszkodzeń dochodzi wśród sportowców. Na przeciążenia często narażone są także osoby starsze oraz dzieci.

USG ścięgien Wrocław – jak przebiega badanie?

W czasie wykonywania badania rozpoczyna się od wywiadu z Pacjentem, dotyczącego objawów. Następnie należy odsłonić skórę, którą pokrywa się specjalnym żelem. Lekarz przykłada do niej głowicę i manipuluje nią, by uzyskać jak najlepszy obraz tego, co dzieje się ze ścięgnem. Podczas badania możliwe jest wykonywanie zdjęć i wydrukowanie ich na karcie przebiegu procedury, którą wypełnia lekarz po jej zakończeniu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą MediArt, gdzie również wykonywane jest USG ścięgna Achillesa.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy