USG stawu barkowego Wrocław

Specjalistyczne Centrum Medyczne MedicArt oferuje pacjentom leczenie chorób w ramach szeregu dziedzin medycyny. Gama świadczonych usług obejmuje nowoczesną diagnostykę, włącznie z ultrasonografią ortopedyczną. Między innymi, przy użyciu aparatu USG badamy łokcie, bark czy kolana. Oceniamy stan tkanek miękkich, wykrywamy nieprawidłowości, a następnie zalecamy optymalną metodę terapii.

Badania USG stawu barkowego Wrocław

Przeprowadzamy bezbolesne badania USG barku we Wrocławiu. Pacjenci nie muszą się do nich specjalnie przygotowywać. W trakcie wykorzystujemy fale ultradźwiękowe odbijające się od tkanek oraz narządów. Uzyskujemy w efekcie dokładny obraz na monitorze. Umożliwia nam to szybką, a przede wszystkim precyzyjną ocenę stawu barkowego, począwszy od ścięgien, chrząstek, przez mięśnie, a skończywszy na więzadłach. Podczas USG barku możemy wskazać, gdzie wytworzyło się zapalenie oraz ustalić przyczynę obrzęku. Ponadto diagnostyka pozwala nam na odnotowanie obecności płynu wysiękowego.

Zanim specjalista rozpocznie diagnostykę, rozprowadza na skórze barku specjalny żel ułatwiający przewodzenie fal. W kolejnym kroku przykłada do badanego obszaru głowicę emitującą ultradźwięki oraz przesuwa nią po skórze. Sprawdza tym sposobem poszczególne elementy stawu barkowego na ekranie ultrasonografu. Jeśli na monitorze pojawią się niepokojące zmiany, po wykonaniu badania lekarz opisuje je w dokumentacji.

Do najczęstszych patologii, które można wykryć przy USG ramienia, zaliczają się zwichnięcia lub uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego oraz zapalenia kaletki podbarkowej. Badamy pacjentów z uszkodzeniami ciasnoty podbarkowej, a także z niewłaściwym ustawieniem głowy kości ramiennej. Odwiedzają nas osoby dotknięte problemem zapalenia kaletek podłopatkowych w zespole trzaskającej łopatki. Kolejne zmiany chorobowe wskazywane podczas ultrasonografii to uszkodzenia ścięgien stożka rotatorów (ze szczególnym uwzględnieniem ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego) oraz zwichnięcie lub uszkodzenie głowy długiej mięśnia bicepsa.

Diagnostyka USG ramienia – kiedy?

Na badania stawu barkowego powinny się zgłosić osoby zmagające się z intensywnym, promieniującym bólem barku. Jeżeli dodatkowo odnotowują u siebie uczucie przeskakiwania albo tarcia, nie należy zwlekać z rezerwacją wizyty. Nieleczone problemy stawu mogą z czasem przybierać na sile. Dolegliwościom towarzyszy m.in. sztywność barku, która przyczynia się do trudności w swobodnym poruszaniu ręką.

Na USG stawu barkowego we Wrocławiu umawiają się u nas mieszkańcy miasta oraz osoby z innych, nieraz odległych miejscowości. Zachęcamy chorych do badania. Nie należy bagatelizować symptomów, gdyż ból czy tarcia w obszarze barku mogą mieć różne przyczyny. Im szybciej przeprowadzimy diagnostykę USG, tym szybciej będzie można wdrożyć odpowiednio dobraną terapię. Na wczesnym etapie zmiany można zminimalizować bądź zlikwidować rehabilitacją, która pozwoli uniknąć inwazyjnego leczenia.

Nieinwazyjne USG barku Wrocław

Prosimy o dostarczenie na wizytę wyników wraz z dokumentacją z poprzedniego leczenia, jeżeli osoba, która zapisała się na USG barku, poddawała się wcześniej tego rodzaju diagnostyce.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy