USG tarczycy Wrocław

USG tarczycy Wrocław i okolice

Ultrasonografia tarczycy jest specjalistycznym badaniem obrazującym, wykorzystywanym przez lekarzy endokrynologów w diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy oraz przytarczyc. Pozwala ono na szybkie, bezbolesne, a także bezinwazyjne sprawdzenie wielkości tarczycy, jej budowy anatomicznej, określenie położenia i stanu gruczołów tarczycowych. Ponadto w trakcie przeprowadzanego badania USG tarczycę można zdiagnozować pod kątem powstawania, rozmiarów i echogeniczności zmian ogniskowych (zwapnienia, torbieli, guzków) wyraźnie odróżniających się na tle miąższu tarczycy.

Na czym polega USG tarczycy?

Badanie trwa kilka minut i jest wykonywane w pozycji leżącej. Polega ono na pokryciu szyi specjalnym żelem i przyłożeniu głowicy ultrasonografu. Następnie lekarz powoli przesuwa głowicę po powierzchni skóry pacjenta w miejscu, w którym znajduje się tarczyca i obserwuje obraz na ekranie.

Prywatne centrum medyczne MedicArt znajduje się na terenie Wrocławia i prowadzi usługi diagnostyczne USG tarczycy. Wszystko to pod okiem specjalistów, dysponujących szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński
  • dr n. med. Ewa Syweńki

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy