USG tkanek miękkich Wrocław

USG tkanek miękkich to nieinwazyjne badanie pozwalające na dokładne obrazowanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w tych tkankach. Pomaga w odróżnieniu oraz określeniu wielkości torbieli, guzów, ropni, zacieków i zgrubień.
Znajduje zastosowanie także w ortopedii, umożliwiając dokładniejszą diagnostykę stanu mięśni, ścięgien i wiązadeł. Badanie ultrasonograficzne tego rodzaju wykonuje się najczęściej na leżąco, choć w niektórych przypadkach wskazana będzie inna pozycja.
USG przeprowadza się za pomocą specjalnej sondy, po nałożeniu cienkiej warstwy żelu. Lekarz przesuwa sondę po ciele pacjenta, jednocześnie obserwując obraz na monitorze. Trwa to około 10-20 minut, a wynik zostaje zazwyczaj przekazany tego samego dnia.

Gdzie zrobić USG tkanek miękkich we Wrocławiu?

Jeśli miejscem Państwa zamieszkania jest Wrocław lub okolice, polecamy skorzystać z usług Centrum Medycznego MedicArt. Do wykonania USG nie trzeba specjalnego przygotowania. Jeśli jednak posiadają Państwo wyniki wcześniejszych badań, związanych z aktualną dolegliwością, prosimy o przedstawienie ich w trakcie rozmowy z lekarzem.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy