USG węzłów chłonnych Wrocław

USG węzłów chłonnych Wrocław

Ultrasonografia węzłów chłonnych jest specjalistycznym badaniem pozwalającym na zobrazowanie ich echogeniczności, echostruktury, lokalizacji, wielkości, kształtu, ukrwienia oraz otaczających je tkanek, a także powstających zmian ogniskowych. Badanie USG węzłów chłonnych pozwala rozpoznać rozwijający się stan zapalny w organizmie o różnej etiologii – powiększenia, tworzenia pakietów lub zmian ogniskowych, mogących świadczyć o rozwijającej się chorobie nowotworowej, infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Na czym polega badanie węzłów chłonnych?

USG węzłów chłonnych wykonuje się poprzez nałożenie płynnego żelu na skórę w okolicy badanych narządów i przykładaniu w tych miejscach głowicy ultrasonografu. Powoli przesuwa się ją, obserwując jednocześnie obraz na monitorze.

Badamy węzły chłonne szyjne, pachowe, pachwinowe, potyliczne, żuchwowe oraz podobojczykowe i nadobojczykowe. Badanie USG węzłów chłonnych wykonujemy we Wrocławiu, w MedicArt. Mamy zespół specjalistów, którzy w delikatny i z najwyższą starannością zajmą się Państwa dolegliwościami.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy