NEUROLOGIA DZIECIĘCA

NEUROLOGIA DZIECIĘCA – jest to nauka zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego u dzieci w każdym wieku do 18 roku życia. Neurologia zajmuje się schorzeniami, w których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy.

CZYM ZAJMUJE SIĘ NEUROLOGIA ?

W przypadku neurologii nigdy nie ma czasu do stracenia i najważniejsza jest szybka reakcja. Umówienie się na konsultację specjalisty w odpowiednim momencie może diametralnie zmienić proces leczenia choroby.

W ramach poradni neurologicznej w centrum medycznym MedicArt zapewniamy kompleksowe konsultacje specjalistyczne, w ramach których przeprowadzany jest szeroki wywiad. W przypadku zaistnienia konieczności przeprowadzenia badania diagnostycznego USG, istnieje możliwość przeprowadzenia go u nas w centrum. Ponadto lekarz może skierować Państwa na badanie EEG lub EMG, które są istotne w przypadku postawienia trafnej diagnozy.

DLACZEGO WARTO ZGŁOSIĆ SIĘ DO NEUROLOGA?

Najczęstszymi powodami zgłoszeń Pacjentów do neurologa są bóle i zawroty głowy (między innymi migrenowe). Ponadto powodem zgłoszenia się do specjalisty mogą być tiki i zaburzenia ruchowe jak i zespoły pourazowe układu nerwowego. Oprócz tego neurolog dziecięcy zajmuje się stwierdzeniem, w przypadku niemowląt, poprawnym rozwojem dziecka w wieku niemowlęcym. Ważne jest, aby jeżeli zaistnieje podejrzenie choroby neurologicznej u dziecka, postawić diagnozę i rozpocząć leczenie w najmłodszym możliwym wieku.

Szybka i dokładna diagnostyka jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu chorób, dlatego jeżeli dolegają ci:

 • Bóle, zawroty głowy,
 •  Migrena
 • Stwardnienie rozsiane
 • Padaczka, omdlenia, stany napadowe u niemowląt i dzieci
 • Choroba Parkinsona
 • Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
 • Zespoły cieśni
 • Tiki i zaburzenia ruchowe
 • Zespoły pourazowe układu nerwowego
 • Choroby mięśni i nerwów obwodowych, polineuropatie,
 • Inne choroby układu nerwowego

To umów się na wizytę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz dalszych metod leczenia podczas wizyty, w trakcie której przeprowadzona zostanie konsultacja lekarska polegająca na szerokim wywiadzie oraz interpretacji wyników badań EEG, EMG, RTG, wyników badań lub wydania zaświadczenia lekarskiego. Dokonana zostanie ocena rozwoju niemowlęcia i w przypadku zaburzeń, niezbędna diagnostyka. Podczas trwania wizyty lekarz ustali z Państwem strategię działania między innymi dalszych niezbędnych badań oraz przedstawi wstępne leczenie.

Specjaliści neurolodzy dziecięcy przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

Zakres usług:

 • Konsultacja neurologiczna (dzieci w każdym wieku)

 

Rejestracja telefoniczna – neurolog dziecięcy Wrocław

71 729 48 87

Rejestracja internetowa – neurolog dziecięcy Wrocław

Marta Dubik-Jezierzańska – ZnanyLekarz.pl

Edyta Gronowicz – ZnanyLekarz.pl

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna, dlatego umów wizytę już dziś!

 

Znajdziesz nas również na Facebooku!  link facebook 

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy