USG grasicy Wrocław

W centrum medycznym MedicArt wykonujemy USG grasicy u niemowląt. Polega ono na zbadaniu gruczołu znajdującego się w obrębie śródpiersia. Podczas USG wykorzystujemy ultradźwięki. Pozwala ono uzyskać precyzyjne wyniki uwzględniające obraz przekrojowy narządu. Rzadko wykonuje się USG grasicy u osób dorosłych, ponieważ gruczoł ten z czasem zanika i traci swoją rolę. Jednak u niemowląt jest on stosunkowo duży i bardzo istotny.

Dlaczego wykonuje się USG grasicy Wrocław?

Kontrola grasicy ma ogromne znaczenie, ponieważ gdy gruczoł ten nie wzrasta w prawidłowy sposób lub niepoprawnie funkcjonuje, pojawiają się liczne problemy w układzie immunologicznym. Przy zaburzeniach pracy grasicy, produkuje ona zbyt mało limfocytów T, które chronią organizm. To z kolei prowadzi do osłabienia odporności, co skutkuje częstym zapadaniem na infekcje w dzieciństwie i w późniejszym życiu. USG grasicy u niemowląt może pomóc w zdiagnozowaniu chorób związanych z jej zanikiem, w tym zespołu di Georga czy zespołu SCID. W niektórych przypadkach grasica wytwarza limfocyty atakujące własne tkanki, co prowadzi do rozwoju chorób autoimmunologicznych.

Na czym polega USG grasicy u niemowląt Wrocław prywatnie?

Podczas USG skórę pacjenta w miejscu badania pokrywa się specjalnym, bezpiecznym dla organizmu żelem na bazie wody. Następnie po tak przygotowanym obszarze przesuwa się głowicę ultrasonografu. Badany obszar pojawia się na ekranie do wglądu lekarza. USG grasicy u niemowląt to bezpieczne badanie, neutralne dla organizmu dziecka. Nie jest ono bolesne, nie wymaga również specjalnego przygotowania. Zalecamy jednak, aby wybrać ubranko dziecięce, które łatwo zdjąć czy rozpiąć w górnej części.

USG grasicy to ważne badanie przesiewowe, które pozwala wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie, tak aby nie mogły rzutować na dorosłe życie. W razie potrzeby można bez obaw wykonać je dowolną ilość razy. Aby umówić się na USG grasicy prywatnie w centrum medycznym MedicArt, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez formularz na stronie.

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy