USG mięśni – Wrocław

USG mięśni to podstawowe badanie diagnostyczne, które pomaga w wykrywaniu nieprawidłowości funkcjonowania układu ruchu, związanymi z mięśniami. Wykonuje się je w szczególności po wypadkach, urazach, naciągnięciach, naderwaniach i zerwaniach mięśni, a także po to, by ocenić, czy doszło do prawidłowego zrośnięcia się tkanek. To właśnie ich kontuzje są jednymi z najczęściej występujących w populacji – nie tylko u sportowców. Przeprowadzenie badania tego rodzaju jest konieczne również podczas przygotowań do zabiegów chirurgicznych.

Jak wygląda badanie USG mięśni Wrocław? Czy potrzebne jest przygotowanie?

Badanie USG mięśni przeprowadza się przy pomocy głowicy ultrasonografu, który emituje ultradźwięki. Ponieważ mięśnie mają różną gęstość i strukturę, odbijają fale, a następnie umożliwiają wyświetlanie obrazu tkanek na monitorze. Skórę pacjenta trzeba posmarować żelem i przykładać do niej głowicę, by natychmiast uzyskać widok na konkretny mięsień. Badania nie można wykonywać na skórze uszkodzonej, z widocznymi ranami lub poparzeniami. USG nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań – wystarczy po prostu przyjść na umówiony termin.

USG mięśni – cena badania

Koszt USG mięśnia wynosi 150 złotych. Badanie trwa pomiędzy 10 a 20 minut, a wynik uzyskuje się od razu po jego przeprowadzeniu. Procedura jest szybka, prosta, nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna dla pacjenta, zatem jest to jedno z bazowych badań, jakie wykonuje się w przypadku urazów mięśni. W placówce MedicArt istnieje możliwość zarezerwowania terminu w celu wykonania USG mięśni!

Specjalista przyjmujący w centrum medycznym MedicArt:

  • lek. Tomasz Mataczyński

 

Rejestracja telefoniczna

71 729 48 87

Rejestracja internetowa


 

Znajdziesz nas również na Facebooku!link facebook

Masz pytania?

Rejestracja: 717294887

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy